„Tropiciel” łódzkiej historii w nowoczesnej aplikacji to gangsterska gra internetowa na 595. urodziny Łodzi.

„Tropiciel” to pierwsza w historii, łódzka, gangsterska gra internetowa. Do zabawy zapraszają Ślepy Max i Natan Ksiądz – postaci z łódzkiego półświatka lat 30-tych. Wiedzę m.in. o tych gangsterach będzie można zdobyć, spacerując z „Tropicielem” po łódzkich ulicach. Twórcy oprogramowania, wcielając się w postaci Ślepego Maxa i Natana Księdza, promowali grę.

Z okazji 595. urodzin Łodzi przygotowana została specjalna aplikacja internetowa, która, zachęcając do rywalizacji i zabawy, umożliwi poznawanie historii i zwiedzanie miasta. Gra „Tropiciel” obejmie teren Starego Miasta i Śródmieścia. Wśród pytań pojawią się m.in. takie, które dotyczą Łodzi filmowej, architektury, niezwykłych postaci związanych z miastem, łódzkich przemysłowców oraz zupełnie współczesnych tematów związanych z lokalną muzyką pop czy rock.

„Tropiciela” przygotowała grupa zafascynowanych Łodzią informatyków z firmy Edialog i przekazała ją miastu oraz łodzianom. Z aplikacji można korzystać bezpłatnie. Autorem treści merytorycznej gry jest Sławomir Macias.

GRA ROZGRYWANA BĘDZIE W DNIU URODZIN ŁODZI, CZYLI W NIEDZIELĘ, 29 LIPCA