Kultura - ważny czynnik rozwoju miast
Jaka jest kondycja kultury i instytucji kultury w miastach po pandemii? O tym będziemy m.in. rozmawiać w Wejherowie, 28 i 29 września, podczas kolejnego Samorządowego Forum Kultury. Zapraszamy prezydentów i burmistrzów miast członkowskich ZMP.
Kultura
SFK-www.jpg
fot. Archiwum UM; Filharmonia Kaszubska

W dniach 28 i 29 września br. Związek Miast Polskich organizuje w Wejherowie kolejne Samorządowe Forum Kultury.

Podczas Forum, pierwszego dnia, rozmawiać będziemy o kulturze, jako ważnej sferze usług, m.in. w wymiarze dostępnych danych statystycznych, ale także tego, czego możemy dowiedzieć się o insty­tucjach kultury w świetle badań i opracowań przygotowywanych przez Ośrodek Statystyki Kultury w krakowskim oddziale GUS. Chcemy też rozmawiać o tym, jak funkcjonuje kultura i instytucje kultury w miastach po pandemii.

Drugiego dnia tematem debaty będzie kultura jako ważny czynnik rozwoju miast. Do dyskusji zaprosimy m.in. przedstawicieli miast, które ubiegają się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku, ale także zaprezentujemy doświadczenia miast, które już się ubiegały o ten tytuł.

Zapraszamy na stronę Samorządowego Forum Kultury, gdzie już teraz można zapoznać się z programem Forum oraz z innymi materiałami dotyczącymi tego spotkania.

Prezydentów i burmistrzów miast członkowskich Związku oraz członków Komisji Kultury ZMP zainteresowanych uczestnictwem w Forum prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w terminie do 20 września br.

Spotkanie odbędzie się w Wejherowskim Centrum Kultury: Filharmonii Kaszubskiej, przy ul. Jana III Sobieskiego 255.

W razie pytań prosimy o kontakt z Sylwią Kluczyńską: tel. 601 554 912, mail: sylwia.kluczynska@zmp.poznan.pl

Załączniki:
Zaproszenie na Samorządowe Forum Kultury


POZOSTAŁE ARTYKUŁY