Konferencja „Miasto 2020 – zarządzanie miastem”
Zapraszamy na trzecią, ostatnią część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Tym razem tematami spotkania będą relacje pokoleniowe w miastach po pandemii oraz planowanie miast.
grafika-Miasto2020.png

XIV edycja Międzynarodowej Konferencji „Miasto 2020 – zarządzanie miastem” odbywa się tym razem w całkiem nowej formule. Organizatorzy - Jan Olbrycht Poseł do PE, Związek Miast Polskich oraz Górnośląsko-Zagłebiowska Metropolia GZM - wzięli pod uwagę głosy potencjalnych uczestników, troskę o ich zdrowie oraz ograniczenia związane z organizacją tradycyjnej konferencji. Dlatego w tym roku spotykamy się online. 

Za nami już pierwsze dwie części konferencji. Blok, który odbył się 17 listopada poświęcony był tematyce budżetu UE. 24 listopada z kolei rozmawiano o trendach rozwojowych i wyzwaniach strategicznych dla europejskich miast na kolejne lata.

Ostatnia cześć tegorocznej konferencji poświęconej zarządzaniu miastami odbędzie się 1 grudnia 2020 roku w godzinach 10-13 (program poniżej). Zarezerwuj już dziś czas!
Także tym razem w gronie ciekawych postaci, specjalistów pasjonatów miast zaprosimy Państwa do dyskusji na temat roli i doświadczeń miast w okresie pandemii.

Transmisja z konferencji odbędzie się online na facebooku posła Jana Olbrychta: https://www.facebook.com/J.Olbrycht. Rejestracja nie jest wymagana. Podczas panelu umożliwiamy zadawanie pytań panelistom poprzez FACEBOOK.COM/J.OLBRYCHT.

W minionych latach podczas kolejnych edycji konferencji prezentowane były najnowsze trendy w zarządzaniu miastami oraz odbywały się dyskusje nad kierunkami rozwoju miast w przyszłości. Celem organizatorów jest promowanie miast przyjaznych mieszkańcom, dlatego wiele miejsca poświęca się idei tworzenia dobrze zaprojektowanych i przyjaznych ludziom przestrzeni publicznych, ochronie środowiska oraz zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów miejskich. W minionych latach w konferencji uczestniczyli architekci, urbaniści, specjaliści od zarządzania i samorządowcy z całego świata, którzy prezentowali praktyczne przykłady wykorzystania narzędzi społecznych, planistycznych, technologicznych i finansowych przy kształtowaniu przestrzeni miejskich i zarządzaniu współczesnymi miastami.


BLOK III 01.12.2020r.
godz. 10.00 – 13.00

V Panel: godz. 10.00 – 11.15.
Relacje pokoleniowe w miastach po pandemii

Wprowadzenie i prowadzenie:
Dr Katarzyna Sztop-Rutkowska
– Instytut Socjologii Uniwersytet w Białymstoku, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych
Marta Bejnar
– Bejnarowicz – Prezes Zarządu Kongres Ruchów Miejskich, Stowarzyszenie Ludzie Dla Miasta, Gorzów Wielkopolski
Kuba Wygnański
– Prezes Zarządu Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”
Martyna Tyszczak
– Sołtysik – MOPS Zawiercie

VI Panel: godz. 11.45 – 13.00
Planowanie miast (rowery, zieleń w mieście, covid, woda, energia, czyste powietrze, nagrzewanie się
miast)

Wprowadzenie i prowadzenie:
Filip Springer
– Publicysta
Marlena Wolnik
– Architektka, MW Architekci,
Dr hab. Paweł Kubicki
– Socjolog, profesor w katedrze europeistyki UJ
Aleksandra Dulkiewicz
– Prezydent Miasta Gdańsk
Marcin Bazylak
– Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza
Marcin Korzeb
– Prezes Fundacji Fortis Pro Nobis


POZOSTAŁE ARTYKUŁY