30 kwietnia br. odbył się briefing prasowy przedstawicieli Związku Miast Polskich. Zapraszamy do oglądania retransmisji na Facebooku.

W związku z podjęciem przez Zarząd Związku Miast Polskich wczoraj 29 kwietnia br. na nadzwyczajnym posiedzeniu stanowiska w sprawie nowej wersji KPO, zaprezentowanej 28 kwietnia 2021 r. odbył się briefing prasowy online w tej sprawie z udziałem prezesa ZMP, Zygmunta Frankiewicza oraz Jacka Karnowskiego – prezydenta Sopotu, członka Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Krzysztofa Kosińskiego – prezydenta Ciechanowa, Krzysztofa Żuka – prezydenta Lublina, członka Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Beaty Moskal-Słaniewskiej, prezydent Świdnicy,

„W stosunku do wersji przedłożonej do konsultacji w dniu 19 lutego br. nowa wersja zawiera liczne zmiany i uzupełnienia, jednak nie uwzględnia kluczowych z punktu widzenia naszych mieszkańców uwag i postulatów, zgłaszanych w trakcie konsultacji. Dlatego nie możemy dziś pozytywnie zaopiniować nowej wersji projektu KPO i postulujemy dalsze prace nad tym niezwykle ważnym dla Polek i Polaków dokumentem.” – piszemy w stanowisku ZMP (w załączeniu).

Retransmisja briefingu - https://www.facebook.com/Zwiaz...