„Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”
„Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!” to temat warsztatów, jakie zostały zorganizowane w mieście w związku z pracami nad przygotowaniem aplikacji Jeleniej Góry w ramach Programu „Rozwój lokalny”.
foto-3.jpg
fot. Archiwum ZMP

30 lipca 2020 r. w industrialnych wnętrzach Otwartej Papierni, przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty w ramach projektu „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!” z udziałem przedstawicieli Zespołu Miejskiego oraz lokalnych liderów. Spotkanie było częścią prac nad przygotowaniem aplikacji w ramach Programu „Rozwój lokalny”. 

Po zakończeniu etapu definiowania problemów i potencjałów miasta, przyszedł moment na określenie Nowej Ścieżki Rozwoju, czyli kierunków działań, wokół których miasto będzie jednoczyć siły i zasoby w najbliższych latach. Swobodna atmosfera spotkania sprzyjała dyskusji, wymianie poglądów i pomysłów. Uczestnicy warsztatu pracowali nad wizją miasta, celami rozwojowymi i korzyściami, które wg nich są najistotniejsze dla rozwoju miasta. Spotkanie służyło również przygotowaniu otwartego naboru pomysłów na działania, który miasto planuje przeprowadzić w sierpniu.

Jelenia Góra jest jednym spośród 54 miast biorących udział w etapie II Programu „Rozwój lokalny”, które mają szansę zdobyć dotację w wysokości 10 mln euro na zaplanowane działania rozwojowe.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY