Pan Mikołaj Kwiatkowski z podwrocławskich Siechnic zagra wiosną w kadrze prezydentów i burmistrzów dzięki udziałowi w aukcji zorganizowanej przez ZMP dla WOŚP. „Zawsze marzyłem, by zagrać w reprezentacji Polski i w pewien sposób spełnię marzenie”.

Podczas tegorocznego finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w jednaj z aukcji na Allegro Związek Miast Polskich zaproponował wylicytowanie udziału w meczu reprezentacji prezydentów i burmistrzów i tym samy wsparcie Orkiestry.

Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą licytacji jest pan Mikołaj Kwiatkowski, który na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłacił kwotę 405 zł.

W koszulce kadry samorządowców zagra 13 maja br. w Pajęcznie w meczu przeciwko reprezentacji artystów. Mecz ma relacjonować Dariusz Szpakowski.

Kim jest zwycięzca?

Pan Mikołaj Kwiatkowski (rocznik ’87) zawodowo zajmuje się promocją wdrażania nowych technologii wspierających transport publiczny. Był odpowiedzialny za dwa pilotaże pojazdów autonomicznych w Gdańsku. Na co dzień Business Development Manager w startupie Blees, który tworzy pierwszy polski autonomiczny minibus oraz dostarcza systemy wspierające elastyczny transport publiczny w formie „na życzenie”.

Zwycięzca licytacji będzie dużym wzmocnieniem dla kadry samorządowców. W młodości związany był z KS Prosna Kalisz. Próbował swoich sił w naborze do Polonii Warszawa. Grywał w ligach halowych oraz firmowych, m.in. w barwach Hotelu Radisson Blu i Trapeze Poland. W ostatnich latach trenował w miarę regularnie z drużyną oldbojów WKS Wilczyce. - Mogę grać na bokach obrony, skrzydłach (wahadłowy) oraz w ataku – deklaruje. I dodaje: - Zawsze marzyłem, by zagrać w reprezentacji Polski i w pewien sposób spełnię marzenie, jednocześnie wspierając WOŚP i cel meczu charytatywnego. Jeśli będę mógł wystąpić w meczu z reprezentacją artystów dam z siebie wszystko. Liczę, że uda się strzelić bramkę Radkowi Majdanowi, nie powstrzymają mnie nawet bracia Mroczek!

O naszej reprezentacji

Przypominamy, że kadra prezydentów i burmistrzów została utworzona 15 lat temu, pierwsze mecze zawodnicy rozegrali podczas Mistrzostw Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej, które odbyły się Austrii w 2008 roku. Pierwszym kapitanem był Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów, który pełnił tę funkcję przez kilka lat, dbając przez cały czas, aby wzrastał poziom piłkarski drużyny szefów miast. Obecnie w drużynie gra jeszcze kilku piłkarzy, którzy grali w kadrze z 2008 r., jak na przykład: Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Edward Maniura, Burmistrz Lublińca czy Tadeusz Błędzki, obecnie Zastępca Prezydenta Starogardu Gdańskiego. Zawodników, którzy pochwalić się mogą wieloletnim stażem w kadrze jest oczywiście dużo więcej, jak choćby: Daniel Rak, Burmistrz Szczecinka, Paweł Grzybowski, Burmistrz Rypina, Jarosław Sochacki, obecnie Starosta w Rypinie, Roman Ptak, Burmistrz Niepołomic, Bartłomiej Bartczak, Burmistrz Gubina, Dariusz Tokarski, były Burmistrz Pajęczna, Krzysztof Kosiński, Prezydent Ciechanowa, Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca, Mirosław Chyła, Burmistrz Pelplina, Artur Ludew, Burmistrz Szydłowca, Ireneusz Antkowiak, Burmistrz Pobiedzisk, Maciej Berlicki, Burmistrz Sianowa czy Adam Bolek, Burmistrz Białobrzegów. Przez wiele kadencji skład zespołu zasilali samorządowcy wielu miast i miasteczek z całej Polski.

Przez kilkanaście już lat kadra rozegrała kilkadziesiąt spotkań - od sparingów z lokalnymi drużynami w miastach, poprzez mecze charytatywne, a kończąc na spotkaniach międzynarodowych z burmistrzami z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Austria, Ukraina, Węgry. Piłkarze uczestniczyli także w kilku turniejach międzynarodowych, m.in. we wspomnianych już wcześniej mistrzostwach w Austrii, Mistrzostwach Europy 2012 r., które odbyły się Polsce (gospodarzem imprezy było miasto Tychy) czy Mistrzostwach Europy 2016 r. w Czechach.

Trenerem kadry obecnie jest Robert Roguski, były burmistrz Kobyłki, wieloletni reprezentant naszej drużyny, który także był w składzie w 2008 roku.