Związek Miast Polskich gra dla WOŚP! Aukcja trwa do 7 lutego
My także chcemy wygrać z sepsą! Do 7 lutego można jeszcze wziąć udział w naszej aukcji Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dzięki temu zagrać w meczu piłki nożnej w barwach reprezentacji Związku Miast Polskich.
thumbnail_ZMP_WOSP_FOTO_06.jpg

Związek Miast Polskich chce żyć zdrowo w zdrowym świecie i przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Gramy dosłownie i to do jednej bramki! Ramię w ramię z prezydentami, burmistrzami i innymi samorządowcami z naszej organizacji!

W bieżącym roku reprezentacja ZMP planuje mecze m.in. z reprezentacją watykańskiej Gwardii Szwajcarskiej, polskich artystów oraz Słowenii. Zespół chce przygotować się jak najlepiej do kolejnych Europejskich Mistrzostw Burmistrzów i Prezydentów w piłce nożnej, które odbędą się w 2024 r. w Niemczech. Osoba, która wylicytuje mecz będzie miała zatem niepowtarzalną okazję, by jednocześnie wzmocnić naszą drużynę, a także pomóc innym żyć zdrowo w zdrowym świecie i wygrać z sepsą!

Pomóżcie nam dotrzeć z tą informacją do mieszkańców Waszych miast! Zachęcamy do udostępniania informacji o naszej aukcji za pośrednictwem social mediów!

Link do naszej aukcji ➡️ https://allegro.pl/oferta/mecz-w-kadrze-reprezentacji-zwiazku-miast-polskich-13174084264

Link do posta na Facebooku ZMP ➡️ https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich;

Dowiedz się więcej o naszej reprezentacji:

Kadra prezydentów i burmistrzów została utworzona 15 lat temu, pierwsze mecze zawodnicy rozegrali podczas Mistrzostw Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej, które odbyły się Austrii w 2008 roku. Pierwszym kapitanem był Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów, który pełnił tę funkcję przez kilka lat, dbając przez cały czas, aby wzrastał poziom piłkarski drużyny szefów miast. Obecnie w drużynie gra jeszcze kilku piłkarzy, którzy grali w kadrze z 2008 r., jak na przykład: Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Edward Maniura, Burmistrz Lublińca czy Tadeusz Błędzki, obecnie Zastępca Prezydenta Starogardu Gdańskiego. Zawodników, którzy pochwalić się mogą wieloletnim stażem w kadrze jest oczywiście dużo więcej, jak choćby: Daniel Rak, Burmistrz Szczecinka, Paweł Grzybowski, Burmistrz Rypina, Jarosław Sochacki, obecnie Starosta w Rypinie, Roman Ptak, Burmistrz Niepołomic, Bartłomiej Bartczak, Burmistrz Gubina, Dariusz Tokarski, były Burmistrz Pajęczna, Krzysztof Kosiński, Prezydent Ciechanowa, Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca, Mirosław Chyła, Burmistrz Pelplina, Artur Ludew, Burmistrz Szydłowca, Ireneusz Antkowiak, Burmistrz Pobiedzisk, Maciej Berlicki, Burmistrz Sianowa czy Adam Bolek, Burmistrz Białobrzegów. Przez wiele kadencji skład zespołu zasilali samorządowcy wielu miast i miasteczek z całej Polski.

Przez kilkanaście już lat kadra rozegrała kilkadziesiąt spotkań - od sparingów z lokalnymi drużynami w miastach, poprzez mecze charytatywne, a kończąc na spotkaniach międzynarodowych z burmistrzami z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Austria, Ukraina, Węgry. Piłkarze uczestniczyli także w kilku turniejach międzynarodowych, m.in. we wspomnianych już wcześniej mistrzostwach w Austrii, Mistrzostwach Europy 2012 r., które odbyły się Polsce (gospodarzem imprezy było miasto Tychy) czy Mistrzostwach Europy 2016 r. w Czechach.

Trenerem kadry obecnie jest Robert Roguski, były burmistrz Kobyłki, wieloletni reprezentant naszej drużyny, który także był w składzie w 2008 roku.

Kibicujcie nam! Razem gramy – razem wygrywamy!

Do zobaczenia na boisku

Do zobaczenia na boisku! Siema!


POZOSTAŁE ARTYKUŁY