Zrównoważone projektowanie i partycypacja. Czy da się je połączyć? – zaproszenie na seminarium
Fundacja Stocznia zaprasza 4 października na całodzienne spotkanie poświęcone projektowaniu zrównoważonych rozwiązań w miastach i budowaniu społecznej zgody wokół nich.
Stocznia-zaproszenie.jpg
fot. partycypacjaobywatelska.pl

Podczas seminarium poruszone zostaną kwestie związane z zarządzaniem wodą i drzewami, które są szczególnie ważne w kontekście adaptacji naszych miejscowości do zmian klimatu.

Seminarium rozpocznie się od zarysowania szerszego kontekstu tłumaczącego, dlaczego zrównoważone projektowanie jest ważne – Anna Sierpińska (Nauka o klimacie) opowie o zmianach klimatu obecnie mających miejsce na świecie i w Polsce, a także o prognozach na nadchodzące lata. Ekspertki – dr Kinga Krauze (ERCE PAN) i dr inż. Marzena Suchocka (SGGW) – zaprezentują przegląd rozwiązań, które pozwalają na zrównoważone gospodarowanie cennymi zasobami, jakimi są drzewa i woda opadowa, w mieście. Podczas spotkania uczestnicy wraz z ekspertami wspólnie zastanowią się, jak partycypacyjnie, w dialogu z mieszkańcami, wdrażać zielone rozwiązania w przestrzeni miejskiej. Poszukają odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób przekonywać osoby nieprzekonane, jak budować społeczne poparcie dla takich rozwiązań oraz jak rozładowywać konflikty społeczne wokół zielonych spraw.

Spotkanie odbędzie się 4 października (poniedziałek), w godz. 10.30–16.30, w siedzibie Marzycieli i Rzemieślników w Warszawie (ul. Bracka 25, III piętro).

Zaproszenie do udziału w spotkaniu w szczególności skierowane jest do praktyczek i praktyków partycypacji obywatelskiej organizujących i/lub realizujących procesy partycypacyjne w zakresie planowania przestrzennego oraz inwestycji miejskich – zarówno osób pracujących w urzędach i instytucjach publicznych, jak i działaczy i działaczek społecznych.

Więcej informacji i zapisy: https://partycypacjaobywatelska.pl/zrownowazone-projektowanie-i-partycypacja-czy-da-sie-je-polaczyc-zaproszenie-na-seminarium/

Zapisy do 29 września.

Seminarium realizowane jest z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY