Platforma VOD Warszawa - sfinansowana przez miasto - została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o ich publiczności.


W niedzielę 12 września o godz. 19 można było obejrzeć między innymi Dawida Podsiadłę, Artura Rojka i Kasię Lins. Wydarzenie było dostępne bezpłatnie, wystarczy założyć konto na vod.warszawa.pl

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – o ich publiczności. Pod jednym adresem znajdą się filmy, spektakle, koncerty, nagrania z wystaw, podcasty, czyli wszystko to, co składa się na kulturalną ofertę warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń.

Platforma vod.warszawa.pl to przyjazne rozwiązania technologiczne, gwarantujące wysoką jakość i komfort w kontakcie z kulturą cyfrową. Jest na niej miejsce m.in. dla zarejestrowanych spektakli, koncertów, oprowadzania po wystawach, filmów, materiałów edukacyjnych, reportaży radiowych, podcastów, audiobooków, powieści w odcinkach, tekstów – także multimedialnych. Umożliwia także streaming wydarzeń organizowanych na żywo. Już za kilka tygodni platforma ma być dostępna w postaci aplikacji mobilnych.

Budowę vod.warszawa.pl sfinansowało m.st. Warszawa, a zrealizowało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Już od 1 września można było zakładać konta użytkownika platformy, przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru, czy dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały.

Szczegóły na vod.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie) oraz FB VOD Warszawa(otwiera się w nowej karcie).