Tarnowski Rower Miejski już dostępny. Na mieszkańców czeka w sumie 110 rowerów, które można wypożyczać i oddawać na 10 samoobsługowych stacjach. Krótkie wypożyczenia będą zupełnie bezpłatne.

Tarnowski Rower Miejski to wspólna propozycja Urzędu Miasta Tarnowa, Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy Nextbike Polska, największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich. Do dyspozycji będzie 100 standardowych rowerów oraz 10 rowerów dziecięcych, na których wygodnie mogą jeździć najmłodsi (to pierwsze takie rozwiązanie w Małopolsce).

- Konsekwentnie realizujemy projekt integracji transportu publicznego, dzięki czemu jesteśmy miastem przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale również środowisku. Tarnowski Rower Miejski jest tego doskonałym przykładem – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

- Tarnów to kolejne już miasto, które widzi w rowerze miejskim nie tylko narzędzie rekreacji, czy kolejną atrakcję turystyczną, ale przede wszystkim środek transportu. To podstawowa funkcja rowerów publicznych, które w całej Polsce są chętnie wykorzystywane przy codziennych dojazdach. Tarnowski Rower Miejski z pewnością przekona do tej formy komunikacji kolejnych mieszkańców, którzy zamienią fotele samochodowe na siodełka rowerowe – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.Tarnowski Rower Miejski będzie można wypożyczyć i oddać na dowolnej z 10 rozlokowanych w całym mieście stacji