Rzeszów i Wałbrzych – Agregaty prądotwórcze dla ukraińskich miast
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej będąc w Ukrainie przekazał agregat prądotwórczy o wartości ponad 90 tysięcy złotych partnerskiemu miastu Borysław. Także Rzeszów przekaże takie urządzenia dla partnerskiego Lwowa.
Walbrzych-agregat.jpg
fot. Fb Miasta Wałbrzych

Agregat oraz dary zebrane dzięki otwartym sercom wałbrzyszan trafiły już do naszego miasta partnerskiego Borysław – czytamy na Facebooku miasta Wałbrzych. Jest to kolejna pomoc Wałbrzycha i jego mieszkańców dla Ukrainy.

Za nami bardzo emocjonujący dzień spędzony w Ukrainie, w naszym partnerskim mieście Borysławiu. Pojechaliśmy tam, aby zawieźć Państwa dary oraz agregat prądotwórczy zakupiony z pieniędzy zebranych na pomoc Ukrainie. Brak prądu to dzisiaj olbrzymi problem w Ukrainie, dlatego agregat bardzo się tam przyda. Przekazuję Państwu pozdrowienia i podziękowania od całej społeczności Borysławia – pisze prezydent Roman Szełemej.

Także Rzeszów przekaże swojemu partnerskiemu miastu Lwów agregaty prądotwórcze. Z prośbą o takie wsparcie zwrócił się do władz miasta mer tego miasta. - Cztery takie urządzenia już mamy, apelujemy o przekazywanie kolejnych – informuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Agregaty przekazali miastu przedsiębiorcy.

- Zaszczytny tytuł miasta-ratownika, którym Rzeszów został uhonorowany jako pierwsze miasto na świecie, zobowiązuje. Dlatego też zwracamy się z wielkim apelem do mieszkańców miasta, jak też i regionu, do przedstawicieli biznesu, zarówno regionalnego jak i światowego, który ma swoje reprezentacje u nas, o wsparcie zbiórki agregatów prądotwórczych – apeluje prezydent Rzeszowa i dodaje:

- Chcemy przekazać do Lwowa, a także do innych naszych ukraińskich miast partnerskich, więcej agregatów. Dlatego proszę o wsparcie tej inicjatywy – zarówno finansowe jak też i w postaci urządzeń.

Rzeszów ma w Ukrainie pięć miast partnerskich: Lwów, Iwano-Frankowsk, Łuck, Truskawiec i Czernihów.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY