Program wymiany między miastami w ramach EUI
Zapraszamy do udziału w nowym naborze do programu wymiany między miastami City-to-city Exchange w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (EUI), który potrwa do 17 listopada br.
EUI_2.png

Wymiana między miastami łączy władze miejskie, które stoją przed konkretnym wyzwaniem związanym ze zrównoważonym rozwojem obszarów miejskich z miastem partnerem, które może pomóc sprostać temu wzywaniu w ramach krótkoterminowej wizyty. Wymiana między miastami jest działaniem oddolnym, to wnioskodawca określa treść, harmonogram oraz format wymiany zgodnie ze swoimi potrzebami związanymi z projektowaniem i wdrażaniem zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

W ramach wymiany EUI pokrywa koszty personelu, podróży i diety dla każdego uczestniczącego w wymianie miasta. Wymiana może trwać od 2 do 5 dni lub mieć formułę online.

Zaproszenie do składania wniosków na wymianę miedzy miastami jest otwarte do 17 listopada 2023 r. Wnioski rozpatrywane w sposób ciągły, dopóki zaproszenie jest otwarte (weryfikacja wniosku trwa zazwyczaj ok. 4 tygodni).

Kto może aplikować?

Władze miejskie ze wszystkich państw członkowskich UE. Nie ma wymogu minimalnej liczby mieszkańców dla miasta. Szczególnie zachęcamy do składania wniosków miasta liczące mniej niż 500 000 mieszkańców oraz w regionach słabiej rozwiniętych i w okresie przejściowym.

Wszyscy wnioskodawcy muszą wykazać zainteresowanie zintegrowanym, ukierunkowanym terytorialnie podejściem do zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich lub zaangażowaniem we wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Wszystkie informacje dotyczące naboru do wymiany miejskiej znajdują się na stronie https://www.urban-initiative.eu/capacity-building/pilot-call-c2c-exchanges

Pisaliśmy o tym i innych programach TUTAJ.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY