MIASTO2030.IN - taką nazwę nosi konferencja, która odbędzie się w Inowrocławiu. Samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy i organizacje pozarządowe dyskutować będą pod hasłem „Zdrowa energia miast”.

Komfort życia, wysoka jakość infrastruktury oraz usług publicznych to oczekiwania mieszkańców i przedsiębiorców, które wyznaczają kierunki rozwoju polskich miast. Jakie są jednak priorytety samorządów? Czy firmy są gotowe na pogłębioną współpracę oraz współodpowiedzialność za kształtowanie przestrzeni publicznej, która nas otacza? W jaki sposób opracowywać dokumenty strategiczne i planistyczne, żeby w pełni odpowiadały na potrzeby gminy i stanowiły praktyczną pomoc w wieloletnim zarządzaniu? Czy potrafimy zmierzyć się ze zmianami i wyzwaniami jutra, które zaczyna się już dziś?

Zdrowa energia - to hasło przewodnie pierwszej edycji wydarzenia.

Jednym z najważniejszych zadań samorządów jest prowadzenie polityki rozwojowej i gospodarczej w oparciu o ochronę środowiska naturalnego oraz klimatu. Gminy, miasta i powiaty stoją w obliczu wyzwań związanych z rosnącymi oczekiwaniami mieszkańców w obszarze ochrony zdrowia, zmieniającym się otoczeniem prawnym, a także umiejętnością stworzenia optymalnych warunków do rozwoju biznesu.

Spotkanie, które odbędzie się 18 września w Inowrocławiu, dedykowane jest praktykom – samorządowcom, przedsiębiorcom, naukowcom oraz organizacjom pozarządowym zaangażowanym w rozwój miast i nowoczesnych technologii.

- Do dyskusji pod hasłem „Zdrowa energia miast” zapraszamy wszystkie polskie samorządy. Będziemy dzielić się doświadczeniami w obszarze zdrowia, ekologii i troski o środowisko przede wszystkim w kontekście nowoczesności. To aktualnie główne wyzwania, przed którymi stoją samorządy – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza – Forum to także okazja dla inowrocławskiej przedsiębiorców, którzy chcą pokazać swoje produkty i ofertę potencjalnym klientom.

Forum będzie miało podwójną formułę – paneli dyskusyjnych, debat i warsztatów samorządowców, ekspertów, przedsiębiorców oraz część wystawienniczą prezentującą rozwiązania z zakresu Smart City, w szczególności odnoszące się do głównej tematyki – „zdrowej energii miast”.

Jednym z patronów wydarzenia jest Związek Miast Polskich.