Na przełomie marca i kwietnia w Łodzi odbędą się konsultacje społeczne na temat ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu. Łodzianie wypowiedzą się na ten temat przez internet i podczas spotkania.

Grupa radnych zwróciła się z wnioskiem do prezydent Hanny Zdanowskiej o zorganizowanie konsultacji społecznych, w których łodzianie będą mogli się wypowiedzieć w kwestii zasadności wprowadzenia ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. – Nie chcemy z góry narzucać rozwiązania, wcześniej chcemy poznać opinię łodzian i stąd konsultacje, o które zwrócili się radni – powiedział Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ.

Karolina Kępka, radna Rady Miejskiej w Łodzi, podkreśla, że decyzja o tym czy Łódź skorzysta z możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych nie może być pochopna. - Dlatego dopiero po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, o które wnioskowała grupa radnych Platformy Obywatelskiej, po ich przeanalizowaniu, Rada Miejska zdecyduje czy przepisy w zakresie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w Łodzi zostaną zmienione.

Konsultacje odbędą się one od 28 marca do 10 kwietnia na platformie internetowej Vox Populi. Będzie również zorganizowane ogólne spotkanie dla mieszkańców miasta w Urzędzie Miasta Łodzi. Uczestniczący w konsultacjach łodzianie będą mogli wypowiedzieć się, czy chcą ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych, w jakich godzinach miałoby ono obowiązywać, czy ograniczenie ma obowiązywać na terenie całego miasta, czy też tylko w centrum.