26 stycznia o godz. 20.00 wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i inni reprezentanci samorządów korzystając z gotowego scenariusza, przeprowadzali lekcje obywatelskie online dla swoich mieszkańcow.

W imieniu stowarzyszenia „Tak! Samorządy dla Polski” w załączeniu publikujemy scenariusz lekcji obywatelskiej (wraz z grafikami) do wykorzystania, która powinna być przeprowadzono 26 stycznia (środa) o godz. 20.00 jako live na kanale społecznościowym, np. Facebooku (lub wcześniej, jeśli w jakimś mieście czy gminie wcześniejsza godzina lepiej zadziała w social mediach).

Lekcja dotyczy kosztów, jakie ponoszą samorządy w związku z obecnymi podwyżkami cen gazu, prądu, inflacją, Polskim Ładem i pandemią, ale także w związku z kosztami miejskich inwestycji. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się, jak wyglądają podstawowe dane budżetowe, ile środków wydawanych jest na inwestycje, ile kosztuje np. utrzymanie zieleni w mieście lub ile kosztuje wybudowanie 1 kilometra nowej drogi czy zakup autobusu miejskiego.

Zachęcamy do skorzystania z możliwości przekazania mieszkańcom tych ważnych informacji.

Uprzejmie prosimy również o deklaracje organizacji lekcji obywatelskiej „Ile kosztuje miasto/gmina?” wraz z informacją, kto w Państwa samorządzie przeprowadzi lekcję, poprzez wypełnienie formularza - https://forms.office.com/r/pBU0EaJ7En