O tym, jak wprowadzić standardy utrzymania zieleni w mieście będzie można dowiedzieć się podczas webinarium, na które 21 września o godz. 11.00 zaprasza Fundacja Batorego.

Chcesz troszczyć się o mieszkańców? Zadbaj o zieleń w mieście. Podczas webinarium uczestnicy:

  • Dowiedzą się czym są standardy utrzymania przestrzeni publicznej,
  • Poznają dobre praktyki dostosowania miast do zmian klimatu,
  • Posłuchają o kosztach, trudnościach, porażkach oraz zyskach i korzyściach związanych ze świadomym zarządzaniem otoczeniem miejskim.

Na webinarium zaproszeni są samorządowcy, urzędnicy, pracownicy merytoryczni wydziałów, odpowiadających za ochronę środowiska, planowanie przestrzenne, projektowanie, inwestycje, utrzymanie zieleni.

Na spotkanie nie trzeba się zapisywać. Wystarczy, w środę o 11:00 wejść przez link: https://us06web.zoom.us/j/88254528417
Identyfikator spotkania: 882 5452 8417 (w przypadku łączenia z aplikacji)

Przed spotkaniem warto przeczytać: https://bit.ly/standardy1

Webinarium prowadzi Patryk Białas – wiceprezes zarządu Kongresu Ruchów Miejskich, prezes stowarzyszenia BoMiasto, współzałożyciel Śląskiego Ruchu Klimatycznego, krajowy koordynator liderów Climate Reality Project, koordynator kampanii Czyste Powietrze w Katowicach; wcześniej aktywista Polskiego Alarmu Smogowego. Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach.

Eksperci spotkania

Karolina Maliszewska - specjalistka z zakresu polityki środowiskowej, trenerka, wykładowczyni Akademii Letniej “Wyzwania zrównoważonego rozwoju” i Studium “Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Miast”, redaktorka standardów projektowania infrastruktury. Przeprowadziła proces ich wypracowania z udziałem 35 miast.

Damian Rutkowski - wiceprezydent Dąbrowy Górniczej – miasta, które opracowało, wprowadziło i praktykuje standardy postępowania z zielenią miejską.

Aleksandra Zienkiewicz - urzędniczka w Urzędzie Miasta Wrocławia, odpowiedzialna za utrzymanie zieleni, aktywistka miejska. Działa dla zrównoważonego transportu, planowania przestrzennego, ochrony drzew i terenów zieleni. Społeczna Rzecznik Pieszych z ramienia Akcji Miasto. Liderka zwycięskiego projektu do WBO nr 710 Drzewa dla Wrocławia w edycji 2016.