

Ma on wspierać ich w zapewnieniu jak najlepszej jakości dóbr i usług dla dzieci. Jego celem jest również praktyczna realizacja zapisów „Konwencji o prawach dziecka”.
Gdynia to miasto z dobrą energią i pełne przyjaznych osób. To miejsce przebojowe i pełne entuzjazmu, który czuje się tu na każdym kroku. W mieście możemy poszczycić się nie tylko przyjaznym środowiskiem, ale i wysoką jakością życia. Składa się na to wiele praktycznych rozwiązań m.in.: sprawna komunikacja, inteligentna infrastruktura, dostępność usług, tereny zielone, porządek i bezpieczeństwo, czy szeroka oferta rozrywkowa i kulturalna.
Gdynia jest również otwarta na potrzeby swoich najmłodszych mieszkańców. Jednym ze strategicznych celów miasta jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do życia i rozwoju, co w praktyce przekłada się na realną implementację zapisów „Konwencji o prawach dziecka” i założeń programu Miasto Przyjazne Dzieciom UNICEF Polska. To proces, który wymaga stałego zaangażowania, w szczególności społecznego i lokalnego.
– Koncentrujemy się na szeroko pojętych potrzebach najmłodszych. Już dawno odeszliśmy od powszechnie rozumianej polityki rodzinnej opartej na pomaganiu, opiece i wspieraniu i przesunęliśmy ją w obszar budowania relacji, więzi, przyjaznej przestrzeni sprzyjającej rozwojowi rodziny oraz tożsamości dzieci i młodzieży. To ta grupa gdynian stanowi znaczącą część mieszkańców i jest przyszłością miasta. Zachęcamy mieszkańców do planowania swojej przyszłości właśnie w Gdyni, mieście przyjaznym dzieciom, młodzieży i rodzinie – informuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
To wyjątkowe podejście do polityki miejskiej skierowanej do dzieci, młodzieży i rodzin pozwoliło Gdyni – jako pierwszemu miastu w Polsce – otrzymać prestiżowy tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom UNICEF Polska. Takie wyróżnienie to ogromne zobowiązanie dla gminy i pozostałych podmiotów kierujących swoje działania do najmłodszych.