Dąbrowa Górnicza – Przeciwko zjawiskom dyskryminacji
W przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka prezydent Dąbrowy Górniczej powołał Zespół ds. Dialogu Międzykulturowego i Przeciwdziałania Radykalizacji. Będzie przeciwdziałał dyskryminacji.
Centrum_PKZ_026.jpg
fot. Archiwum UM

To konsekwencja podjętych wcześniej działań realizowanych przez pracownice i pracowników Urzędu Miejskiego we współpracy z Instytutem Bezpieczeństwa Społecznego.

- Na początku mojej kadencji, w grudniu 2018 roku, rozwiązałem zgromadzenie zorganizowane w Dąbrowie Górniczej przez Jacka Międlara. Powodem rozwiązania zgromadzenia było łamanie prawa w postaci niewyobrażalnej skali mowy nienawiści wypowiadanej przez jego organizatorów. Wydarzenie to było inspiracją do nawiązania naszej współpracy z Jackiem Purskim i Instytutem Bezpieczeństwa Społecznego, który na co dzień zajmuje się walką z radykalizacją i przeciwdziałaniem zjawiskom dyskryminacji, ksenofobii czy rasizmu. Dlatego też w przeddzień tegorocznego Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka powołany został w naszym mieście zespół ds. dialogu międzykulturowego i przeciwdziałania radykalizacji. W jego skład weszli pracownicy urzędu, miejskich instytucji oraz organizacji pozarządowych, a wśród działań których w najbliższym czasie możemy się spodziewać, znajdą się szkolenia dla służb, m.in. policji i Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, a także warsztaty dotyczące dyskryminacji, które prowadzone będą w szkołach – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY