Aktualności z tematu - „30 lat współpracy polskich i niemieckich samorządów”
Thumb 1 3 foto miniatura filmowa 1
Podsumowując tegoroczne obchody 30-lecia Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie między RP i RFN Związek zaprasza do obejrzenia miniatury filmowej poświęconej partnerstwom polskich i niemieckich samorządów.
Thumb 1 3 30 pol niem www
Z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy podpisania Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie między Polską i Republiką Federalną Niemiec na zlecenie Związku Miast Polskich powstał film „Traktat samorządów”
Thumb 1 3 foto konferencja 1
Współpraca polsko-niemiecka nie mogłaby się rozwijać bez niemal tysiąca partnerstw między polskimi i niemieckimi samorządami – uznali uczestnicy konferencji w 30-lecie Traktatu o dobrym sąsiedztwie.
Thumb 1 3 1a foto
Do środy, 16 czerwca można jeszcze rejestrować swój udział w konferencji online „Sąsiedztwo zobowiązuje - 30 lat współpracy polskich i niemieckich samorządów”.
Thumb 1 3 grafika pol konferencja 17 czerwca od pojednania do codzienno ci
„Od pojednania do codzienności” – to tytuł cyklu wydarzeń, jakie zaplanowane zostały w czerwcu Warszawie i Opolu w 30. rocznicę podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie.
Thumb 1 3 dji 0469
W tym roku przypada 30-lecie partnerstwa Lublina i niemieckiego Münster. Oba miasta przygotowują specjalne wydarzenia. Wspólne oświadczenie władz miast podpisano 20 września 1996 r. w Lublinie.
Thumb 1 3 1a logo
Relacjom samorządów po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej będzie poświęcona konferencja „Sąsiedztwo zobowiązuje - 30 lat współpracy polskich i niemieckich samorządów”, na którą zapraszamy 17 czerwca.
Thumb 1 3 grafika most
Do 17 maja Związek Miast Polskich zaprasza miasta do nadsyłania materiałów archiwalnych (filmów, zdjęć, skanów dokumentów) pokazujących współpracę z miastami partnerskimi z Niemiec.
Thumb 1 3 most staromiejski  2 strony um zgorzelec
W związku z 30. rocznicą Traktatu przygotowujemy kalendarz wydarzeń polsko-niemieckich w miastach w tym roku, a także jubileuszy związanych ze współpracą partnerską z Niemcami.
Thumb 1 3 zgorzelec gerlitz ekologiczne ciep o
Zgorzelec i Görlitz wspólnie realizują projekt „Neutralne klimatycznie ciepło systemowe dla całego Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz”. Wsparcia im udzieliły władze regionu Dolnego Śląska i Saksonii.
Thumb 1 3 grafika most
W związku z 30. rocznicą podpisania Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie między RP i RFN zapraszamy miasta do nadsyłania materiałów archiwalnych pokazujących ich współpracę z miastami partnerskimi z Niemiec.
Thumb 1 3 gda sk brema
12 kwietnia minęło 45 lat od podpisania Porozumienia Ramowego o Współpracy i Przyjaźni Gdańska i Bremy. Z tej okazji odbyła się konferencja. Włodarze obu miast rozmawiali o roli partnerstwa dzisiaj.
Thumb 1 3 zg
W 2021 roku przypada 30. rocznica podpisania Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie między Polską i Republiką Federalną Niemiec. Związek Miast Polskich zaprasza miasta do wspólnego celebrowania tej ważnej daty

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Apele ZMP - członkostwo Ukrainy w UE, przyspieszenie prac nad systemowymi rozwiązaniami w polityce migracyjnej, wykorzystanie funduszy unijnych na sfinansowanie wsparcia uchodźców z Ukrainy
Pobierz Download icon@2x
stanowiska i uchwały ZMP
Stanowisko wobec propozycji rekompensaty utraconych dochodów z PIT w związku z propozycją kolejnych zmian w Polskim Ładzie (projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i
Pobierz Download icon@2x
publikacje
Problemy, wyzwania, rozwiązania. Ukraińskie dzieci w polskim systemie edukacji. Podsumowanie spotkań tematycznych
Pobierz Download icon@2x
inne
Uzasadnienie do kompleksowej nowelizacji specustawy (projekt z 31 marca br.)

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
15
maj 2022

20
maj 2022

Maj 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej

Bądź na bieżąco. Dołącz do nas! Fb icon blue@2x