Władze Władysławowa zapraszają na historyczne wydarzenie. 6 sierpnia o godzinie 21.30 na parkingu pod Domem Rybaka rozpocznie się wielkie odliczanie, które zainicjuje uruchomienie oświetlenia na miejskim Ratuszu.

Na wszystkich przybyłych – mieszkańców, jak i turystów - będzie czekała uczta dla ciała i dla ducha. O muzyczny nastrój zadbają: Lipiński Duo: Karol Lipiński-Brańka – skrzypce, Magdalena Romanowska-Niewiadomska – wiolonczela. W programie: J. S. Bach, A. Vivaldi, J. Pachelbel oraz przeboje muzyki filmowej i estradowej.

Słodki poczęstunek zapewni Koło Gospodyń.

Ratusz miejski we Władysławowie to Dom Rybaka – budynek przy ul. Generała Hallera 19 w latach 50. XX wieku, wzniesiony pierwotnie z przeznaczeniem na cele hotelowe. Obecnie jest to siedziba Urzędu Miasta Władysławowo oraz innych instytucji, w tym prywatnego Muzeum Motyli. Zo względu na swoje rozmiary i wysokość dominuje nad miastem. Wieża widokowa, będąca częścią gmachu, umożliwia obserwowanie sporego fragmentu Pobrzeża Gdańskiego.

Powstanie dzisiejszego Ratusza wiąże się z powstałymi w latach 50. XX wieku planami budowy we Władysławowie dużego portu rybackiego i ośrodka przetwórstwa rybnego. W 1953 roku na skarpie nadmorskiej rozpoczęto budowę dużego hotelu dla rybaków i marynarzy. Do użytku oddano go w czerwcu 1957. Posiadał 150 miejsc hotelowych.

Jest to obiekt wybudowany zgodnie z założeniami socrealizmu. Składa się z 4-kondygnacyjnego korpusu głównego oraz wysokiej, 8-piętrowej wieży; obie części budowli połączone są arkadowym łącznikiem. W wieży znajdują się dwa tarasy widokowe: jeden na wysokości 45 m n.p.m., drugi na wysokości 63 m n.p.m. Zainstalowana jest w niej winda.