Wkrótce wielki powrót: Polska kontra Niemcy na stadionie w Guben!
30 września 2023 r., to dzień, na który wszyscy fani sportu czekali z niecierpliwością! Nasza reprezentacja burmistrzów i prezydentów Związku Miast Polskich szykuje się do wielkiego pojedynku z Reprezentacją Burmistrzów Republiki Federalnej Niemiec.
Turystyka i sport
mecz-gubin-www.jpg

Na stadionie w Guben zapowiada się prawdziwa piłkarska uczta, a my mamy nadzieję, że przywieziemy z tego meczu wiele emocji i pozytywnych wspomnień, tak jak to miało miejsce podczas naszego ostatniego spotkania 2 kwietnia 2022 roku w Jessen pod Wittenbergą.

Podczas tamtej niezapomnianej rywalizacji reprezentacje samorządowców z Polski i Niemiec zakończyły mecz wynikiem 3:3. To było spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. W trudnych warunkach pogodowych zawodnicy stanęli do rywalizacji, a na boisku widzieliśmy zarówno doświadczonych zawodników, jak i młodszych samorządowców gotowych na wyzwania.

Gole dla naszej drużyny zdobyli samorządowcy z Rypina: Paweł Grzybowski, Jarosław Sochacki oraz Sławomir Stefański, a w bramce dzielnie broniliśmy się przed atakami rywali, dzięki Tomaszowi Białemu z Krosna. To było wyjątkowe spotkanie, które nie tylko dostarczyło nam sportowych emocji, ale także miało głębszy sens. Razem zbieraliśmy dary rzeczowe, wspierając przyjaciół w Ukrainie, którzy potrzebują naszej pomocy.

Teraz nadchodzi kolejne wyzwanie na stadionie w Guben. Ten mecz będzie m.in. sprawdzianem formy przed mistrzostwami Europy prezydentów burmistrzów w piłce nożne, które będą się odbywały na początku maja 2024 r. w Lipsku. 

Warto zaznaczyć, że selekcja zawodników jeszcze się nie zakończyła! Prezydentów i burmistrzów chętnych do grania w koszulce polskich samorządowców zapraszamy do kontaktu w Biurze ZMP: 

Krzysztof Paczyński, tel. 693344035, krzysztof.paczynski@zmp.poznan.pl
Hanna Leki, tel. 661545141, hanna.leki@zmp.poznan.pl

Zachęcamy do przyjazdu do Guben i kibicowania! Wspólnie stworzymy niezapomnianą atmosferę, a jednocześnie pokażemy, że sport może łączyć ludzi i wspierać dobre cele.

Ciekawostka! Spotkanie samorządowych reprezentacji sędziować będzie absolwentka polonistyki UJ, posłanka Bundestagu, pani Maja Wallstein, która mówi po polsku!

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY