Trwa rejestracja na Europejski Tydzień Regionów i Miast
Od 9 do 12 października w całej Europie odbywać się będą wydarzenia w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Tym razem hasło przewodnie tej dorocznej imprezy to „Kwitnące Regiony, Silniejsza Europa”.
Europ_Tydzień_Regionów_i_miast_2023.png

Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne, kilkudniowe wydarzenie, podczas którego miasta i regiony demonstrują swoją zdolność do tworzenia wzrostu i miejsc pracy, wdrażania polityki spójności Unii Europejskiej oraz udowadniają znaczenie szczebla lokalnego i regionalnego dla dobrego zarządzania w Europie.

Wydarzenie to, stworzone i opracowane przez Komitet Regionów UE i Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej, przyciąga tysiące lokalnych, regionalnych, krajowych i europejskich decydentów i ekspertów, których osiągnięcia są różnorodne w obszarach sukces i integracja społeczna, współpraca między regionami, owocne partnerstwa publiczno-prywatne na poziomie lokalnym oraz z ośrodkami badawczymi i uniwersytetami.

Na wydarzenie składają się setki seminariów, warsztatów lub debat oraz wystaw i możliwości nawiązywania kontaktów, zorganizowanych we współpracy z regionami i miastami z całej Europy, w tym wkłady firm, banków oraz międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji akademickich.

Od swojej pierwszej edycji w 2003 r. impreza ta z czasem stała się jedyną w swoim rodzaju platformą komunikacji i tworzenia sieci kontaktów, skupiającą regiony i miasta z całej Europy, w tym ich przedstawicieli politycznych, urzędników, ekspertów i pracowników naukowych. Europejski Tydzień Regionów i Miast w dużym stopniu przyczynił się do rozpowszechnienia sposobów, na jakie regiony i miasta korzystają z funduszy UE w celu ulepszenia codziennego życia obywateli.

W październiku kilka tysięcy uczestników, w tym ponad 1000 prelegentów z całej Europy i spoza niej, weźmie udział w szeroko zakrojonym programie konferencji, wystaw i wydarzeń służących nawiązywaniu kontaktów w zakresie rozwoju regionalnego i lokalnego. Co roku program jest dostosowywany do konkretnego kontekstu programu prac UE. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY