Sopot naturalnie – pod takim hasłem miasto rozpoczyna kampanię edukacyjną adresowaną do mieszkańców, przedsiębiorców i branży turystycznej. Ma ona na celu zmianę nawyków dotyczących produkcji odpadów.

Tylko jednego dnia na sopockim rynku zużywa się … 10 tysięcy foliowych torebek! Każda z nich, średnio używana przez 25 minut, rozkłada się nawet 400 lat! A wystarczy, aby każdy przyszedł po zakupy na rynek z własnymi materiałowymi woreczkami wielokrotnego użycia. Zacznijmy walkę ze zmianami klimatu od siebie!

Projekt ma na celu zmianę nawyków dotyczących produkcji odpadów, a w szczególności plastikowych, lepszej segregacji śmieci, picia zdrowej sopockiej kranówki, ograniczenia marnowania żywności.

Wiele z tych propozycji będzie miało nie tylko dobry wpływ na środowisko, w którym żyjemy, ale także na nasze finanse. Można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, np. rezygnując z zakupu wody w plastikowych butelkach, a pijąc naszą smaczną i zdrową sopocką kranówkę. Jeśli przemyślimy przed zakupami ilość kupowanego jedzenia – też spora suma zostanie nam w portfelu.

Kampania Sopot naturalnie to kolejny krok po zakazie używania plastikowych naczyń na terenie urzędu i podczas imprez organizowanych przez miasto. Plastikowe butelki z wodą też zostały zastąpione przez szklane karafki i dystrybutory ze zdrową sopocką kranówką.

Na terenie miasta można już zobaczyć plakaty kampanii Sopot naturalnie.