Płońsk – delegacja z Berdyczowa na sesji Rady Miejskiej
Od początku wojny na Ukrainę z Płońska wyjechało 30 tirów z pomocą humanitarną - lekami, jedzeniem, odzieżą, materiałami budowlanymi i chemią. 16 marca do Płońska przyjechał sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce Andrii Zahorskyi..
Płońsk-Ukraina.jpg
fot. UM w Płońsku

Przekazał podziękowania od ambasadora Ukrainy w Polsce.

- Bardzo doceniam osobiste zaangażowanie burmistrza, przewodniczącego i prezesa Stowarzyszenia „Idziemy na Spacer” oraz całego społeczeństwa Miasta Płońska w organizację i pomoc humanitarną na rzecz poszkodowanych osób - możemy przeczytać w liście ambasadora do burmistrza Płońska.

W dniu wizyty z pomocą humanitarną do Berdyczowa wyruszył 30. tir. Oprócz tego z Płońska zorganizowane zostały 23 mniejsze transporty.

Duża część pomocy humanitarnej trafia właśnie do Berdyczowa, a następnie jest rozwożona do różnych części Ukrainy - również na wschód, gdzie skutki wojny są najbardziej widoczne i odczuwalne.

Właśnie z Berdyczowa do Płońska przyjechała delegacja ze sztabu pomocy humanitarnej, która zajmuje się dystrybucją darów i pozyskiwaniem pomocy humanitarnej - również z Płońska - na czele z Anną Levandowską - radną Rady Miasta w Berdyczowie, Julią Czepak i Oleksandrą Kaczur - asystentkami deputowanego ukraińskiego parlamentu - Bohdana Khytsaka.

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik przedstawił historię prowadzonej pomocy Płońska dla Ukrainy. Zwrócił uwagę na liczne transporty z pomocą humanitarną, wsparcie miejskich spółek i jednostek w zakupach, również tak ważnego sprzętu, jak agregaty prądotwórcze, a także szlachetność płońszczan, którzy otworzyli dla Ukraińców swoje serca i domy.

Delegacja z Berdyczowa wręczyła burmistrzowi podziękowania z miasta za okazaną pomoc i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę między naszymi miastami - również po zakończeniu wojny.

Podczas sesji burmistrz Płońska oraz przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli dyplomy uznania. Otrzymali je nauczyciele-wolontariusze, którzy prowadzili bezpłatnie kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY