Jest to kolejne rozdawnictwo miliardów zł podatników, dokonane w sposób głęboko niesprawiedliwy, ze szkodą dla mieszkańców Inowrocławia – pisze prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza, opublikował swoje stanowisko w sprawie rządowego wsparcia dla samorządów ze środków Programu Inwestycji Strategicznych:

Prezydent R. Brejza wystosował także pismo do Sekretarza Stanu w MSWiA, Pawła Szefernakera, w którym wnosi o ponowne przeanalizowanie wniosków Inowrocławia i wyraża nadzieję, że w trakcie ich rozpatrywania „doszło do jakiegoś błędu”.

- Zadajemy pytanie, czy likwidacja źródła ogrzewania w Zakładzie Energetyki Cieplnej (miał węglowy i węgiel), które jest przyczyną nie tylko zanieczyszczeń, lecz rosnących kolosalnie kosztów u odbiorców ciepła, nie jest inwestycją strategiczną, wspieraną przez rząd? Czy zamontowanie w to miejsce pomp cieplnych, fotowoltaiki i pieca gazowego nie mieści się w pojęciu programów strategicznych nie tylko dla naszego miasta, lecz dla Polski i Europy? – pyta R. Brejza. I przypomina, że wcześniej przy podziale środków z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych Inowrocław dwukrotnie nie uzyskał wsparcia na żaden z kilkudziesięciu wniosków Inowrocławia.