O Nowym Europejskim Bauhausie
W imieniu Centrum Łukasiewicza zapraszamy na wydarzenie „Udział Polski w realizacji idei Nowego Europejskiego Bauhausu – poziom samorządowy”, które odbędzie się 7 grudnia 2022 r. o godzinie 12:00 w Centrum Łukasiewicza w Warszawie.
Wydarzenie_7.12.2022.png

Nowy Europejski Bauhaus jest inicjatywą zaproponowaną przez Ursulę von der Leyen – przewodniczącą Komisji Europejskiej. Inicjatywa ta nawiązuje do idei Bauhausu, która rozwinęła się okresie przedwojennym w Niemczech. Bauhaus promował nowoczesne podejście do sztuki i architektury oparte na połączeniu nowoczesności, funkcjonalności i estetyki, a także poprzez taką sztukę i architekturę - otwartość, dyskusję i wymianę poglądów. Idea
Bauhausu rozprzestrzeniła się po całym świecie, mimo że jej rozwój w Niemczech został zahamowany przez nazistów. Celem Nowego Europejskiego Bauhausu jest przyspieszenie transformacji różnych sektorów gospodarki związanych z budownictwem, aby zapewnić wszystkim obywatelom dostęp do nowoczesnych, estetycznych rozwiązań i produktów, które opierają się na obiegu zamkniętym i są mniej emisyjne.

New European Bauhaus (NEB)
jest przedsięwzięciem ekologiczno-gospodarczo-kulturalnym, który ma za zadanie integrować naukę, technologię, kulturę oraz sztukę, pozwalając naukowcom znaleźć rozwiązanie problemów identyfikowanych przez obywateli i społeczeństwa. Nowy Europejski Bauhaus wpisuje się w dążenie do neutralności klimatycznej w Europie do 2050 r. oraz budowanie gospodarki obiegu zamkniętego. Więcej w załączeniu.

Agenda wydarzenia w Centrum Łukasiewicza 

(Centrum Łukasiewicz, ul. Poleczki 19, 02-822 Warszawa):

12.00 - Otwarcie spotkania

12.05 - Rola Centrum Łukasiewicz w ramach Nowego Europejskiego Bauhausu

12.15 - Założenia Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB)

12.30 - NEB w praktyce. Jak interpretować cele NEB z poziomu samorządu?

12.50 - Programy Komisji Europejskiej powiązane z NEB

13.00 - Przerwa Kawowa

13.15 - Warsztat 1. Analiza projektu „Ekoprzedszkola” w Pleszewie pod kątem NEB

14.30 - Lunch

15.00 - Warsztat 2. Analiza projektów rewitalizacji podwórek w Ełku

16.15 - Zakończenie

Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie obecności, przesyłając maila ze zgłoszeniem do dr inż. Magdaleny Śliwińska-Bartel - magdalena.sliwinska-bartel@lukasiewicz.gov.pl

Załączniki:
Broszura NEB


POZOSTAŁE ARTYKUŁY