Wraz z Centrum UNEP/GRID-Warszawa zapraszamy do lektury publikacji, która podsumowuje 9. edycję programu Eco-Miasto. Na program złożyły się konkurs, webinary i konferencje.

Rok 2022 był dość trudny - gdy już nauczyliśmy się funkcjonować w nowej popandemicznej rzeczywistości, za naszą wschodnią granicą wybuchł konflikt zbrojny, a większość z nas zaangażowała się w pomoc tym, których on dotknął. Przedstawiciele samorządów choć sami zaangażowani byli w niesienie pomocy, wciąż pracują nad transformacją swoich małych ojczyzn w kierunku bardziej zielonych, przyjaznych mieszkańcom miast. 9. edycja projektu pokazała, że zielona rewolucja w polskich miastach jest już nie do zatrzymania i rozlewa się po całej Polsce.

Przedstawiamy Państwu publikację, w której staraliśmy się w czasach kryzysu z jakim się mierzymy, zasiać ziarna nadziei i pokazać, że przyszłość polskich miast może być zrównoważona. W opracowaniu znalazły się teksty eksperckie analizujące obecną sytuację, inspirujące przykłady dobrych praktyk, a także wypowiedzi przedstawicieli samorządów na temat tego, jakie działania planują w kolejnych latach. – czytamy w zaproszeniu do zapoznania się z publikacją.

Konkurs Eco-Miasto co roku nagradza miejskie projekty, które znacznie poprawiają jakość życia mieszkanek i mieszkańców w aglomeracjach miejskich, a przede wszystkim pozytywnie wpływają na środowisko. 28 września 2022 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, Centrum UNEP/GRID-Warszawa wraz z Ambasadą Francji w Polsce oraz m. st. Warszawa i partnerami, zorganizowało konferencję zwieńczającą 9. edycję programu.

Jednym z patronów honorowych 9. Edycji programu „Eco-Miasto” był Związek Miast Polskich.

Publikację można pobrać TUTAJ