Nabór w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego. 20 grudnia odbyło się seminarium informacyjne online o zasadach drugiego naboru wniosków na dofinansowanie projektów małych.
Interreg-nabór.png

Program Interreg Region Morza Bałtyckiego jest dedykowany instytucjom z całej Polski, w szczególności władzom publicznym (władze centralne, samorządy regionalne i lokalne), instytucjom publicznym i uczelniom wyższych, instytucjom otoczenia biznesu czy NGO.

W ramach projektów realizowanych w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego, można zmienić swój region w bardziej innowacyjny i ekologiczny przy dofinansowaniu 80% środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Program bardzo mocno akcentuje wykorzystanie cyfryzacji w usługach publicznych, dlatego główną grupą docelową projektów są jednostki samorządu terytorialnego.

Obecnie trwa nabór na dofinansowanie projektów małych i głównych w programie.

Projekty małe mają wiele uproszczeń w realizacji i rozliczaniu budżetu i są dedykowane w szczególności instytucjom, które wcześniej nie brały udziału w programie. Wnioskowanie o dofinansowanie projektu małego zostało bardzo uproszczone.

Nabór na projekty małe trwa do 26 stycznia 2023 r. (do 5 stycznia należy złożyć pierwszy obligatoryjny dokument).

Więcej o dofinansowaniu projektów małych oraz o zasadach naboru można było się dowiedzieć podczas spotkania, które odbyło się 20 grudnia br. (online).
Program spotkania (PDF)

Przykłady realizacji działań przez małe gminy i miasta można zobaczyć w artykule.

Wśród polskich beneficjentów znalazły się też większe miasta, np. Lublin, Bydgoszcz Gdańsk i Warszawa, powiaty (Hajnówka, powiat bielski), często beneficjentami są również Urzędy Marszałkowskie i związki powiatów/gmin.

O programie

Instytucją Zarządzającą transnarodowym programem Interreg Region Morza Bałtyckiego jest Bank Inwestycyjny Szlezwik-Holsztyn z siedzibą w Kilonii w Niemczech. Program jest realizowany na obszarze dziewięciu krajów, z których osiem to państwa członkowskie UE (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Polska, Szwecja i część Niemiec) oraz część Norwegii. Program jest skierowany do władz publicznych, organizacji wspierających biznes, wyspecjalizowanych agencji oraz dostawców infrastruktury i usług publicznych, jako głównych podmiotów odpowiedzialnych za transformację w kierunku odporniejszego i bardziej innowacyjnego regionu. Projekty realizowane będą przez międzynarodowe konsorcja partnerskie. W ramach projektów nie można realizować dużych inwestycji.


POZOSTAŁE ARTYKUŁY