Fundacje V4Sport i Veolia Polska zapraszają na bezpłatną konferencję 8 i 9 czerwca władze i pracowników samorządowych, działaczy i ekspertów miejskich, którym zależy na zrównoważonym rozwoju miast.


Fundacja V4Sport i Fundacja Veolia Polska w partnerstwie z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie zapraszają władze i pracowników samorządowych, działaczy i ekspertów miejskich zajmujących się sportem, zdrowiem i edukacją na konferencję online „Zdrowi i aktywni mieszkańcy – co mają wspólnego z rezyliencją miejską?”.

Temat dotyczy szerokiej roli samorządów lokalnych w upowszechnianiu aktywności fizycznej mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży. Ważnym elementem konferencji będzie zaprezentowanie aktualnej wiedzy i danych w kontekście pandemii COVID-19.

  • Czy konsekwencje niewystarczającego poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży to nasze wspólne wyzwanie?
  • Czy pandemia COVID-19 ma wpływ na i tak już wcześniej niepokojącą sytuację zdrowotną najmłodszych?
  • Dlaczego tak ważne jest, byśmy zaczęli działać jak najszybciej?
  • Jaki związek ma rezyliencja miejska z aktywnością fizyczną mieszkańców?

W programie konferencji jest zaplanowane m.in. wystąpienia gości z Polski i zza granicy (tłumaczone na j.polski), w tym viceburmistrz Helsinek, która opowie o strategii miasta w zakresie aktywności fizycznej mieszkańców i wiele innych ciekawych wystąpień, w tym o sposobach finansowania projektów z nowej perspektywy Erasmus+.

Konferencja jest bezpłatna. Po zarejestrowaniu, na adres email zostanie wysłany link do konferencji w terminie do 7 czerwca.

Wszystkie informacje, łącznie z programem, prelegentami oraz linkiem do rejestracji znajdują się tutaj - https://sportowaakademiaveolia.pl/