Konferencja Eco-Miasto 2023 – trwa rejestracja
Do 30 września trwa rejestracja na konferencję Eco-Miasto 2023. Miasta. Ludzie. Przyszłość., która odbędzie się 10 października br. w Warszawie. Wydarzenie organizuje UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasada Francji w Polsce.
Ochrona środowiska
Eco-Miasto_2023.jpg

Uczestnicy konferencji będą rozmawiać o takich wyzwaniach, jak adaptacja miast do skutków kryzysu klimatycznego, zielona transformacja oraz wykorzystanie Internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji w efektywnym zarządzaniu miastami. Będą wystąpienia ekspertów, ciekawe debaty i panele, także z udziałem praktyków z Francji.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Carlos Moreno, pionier w tematyce miast przyszłości.

Celem tegorocznej konferencji Programu Eco-Miasto 2023 jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk odnoszących się do wyzwań cywilizacyjnych i środowiskowych towarzyszących rozwojowi współczesnych miast.

10. edycja Programu Eco-Miasto w dużym stopniu poświęcona będzie partycypacyjnemu modelowi zrównoważonego rozwoju miast, w którym mieszkańcy mają możliwość współuczestniczenia w projektowaniu przestrzeni miejskiej, wyrażania swoich opinii, zgłaszania pomysłów oraz wpływania na kształtowanie polityk i strategii rozwoju. Podejmowane tematy będą próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak należy kształtować polskie miasta, aby rozwijały się w sposób bardziej zrównoważony, lepiej uwzględniały potrzeby swoich mieszkańców oraz były miejscem przyjaznym do życia i pracy.

Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim i francuskim (zapewniamy tłumaczenie). W tym roku organizatorzy nie planują transmisji online.

Zachęcamy do zarejestrowania się już dziś, liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY