1 lutego odbędzie się drugie webinarium Forum Innowacyjnego Transportu, podczas którego m.in. zaprezentowane zostaną pomysły na rozwój infrastruktury ładowania londyńskiego Ratusza, a także perspektywa i plany Warszawy w tym zakresie.

Aby przybliżyć problematykę miejskich sieci infrastruktury ładowania i omówić problemy z jakimi muszą mierzyć się polskie samorządy, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych kontynuuje cykl webinariów, podczas których dyskusje dotyczą możliwych rozwiązań. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak z infrastrukturą ładowania radzi sobie holenderski Utrecht. Z kolei polską perspektywę przedstawił przedstawiciel wrocławskiego ratusza.

Podczas drugiego webinarium organizatorzy zaprezentują, jak infrastrukturę ładowania rozwija Londyn. Natomiast perspektywę stolicy naszego kraju przedstawi gość, którym będzie pan Leszek Drogosz, Wicedyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa. Przedstawi on dotychczasowe doświadczenia i plany na przyszłość dotyczące elektromobilności w stolicy naszego kraju. Zgodnie z celami wskazanymi w ustawie, to właśnie w Warszawie powinno już działać najwięcej (aż tysiąc) ogólnodostępnych punktów ładowania. Czy ten cel udało się zrealizować ? Czy elektromobilność postrzegana jest przez władze miasta jako skuteczny instrument na rzecz poprawy jakości powietrza i jakości życia mieszkańców miasta ? Czy znaczące podwyżki cen energii elektrycznej wyhamowały planowane inwestycje i spowolniły rozwój infrastruktury ładowania ? Jakie główne bariery rozwoju infrastruktury ładowania zidentyfikowano w Warszawie i jak je skutecznie usunąć ? A może plany warszawskiego Ratusza dotyczące ustanowienia Strefy Czystego Transportu przyspieszą proces budowy infrastruktury? Podczas webinarium uczestnicy otrzymają odpowiedzi na te pytania.

Z pewnością miejska infrastruktura ładowania będzie stopniowo rozwijana. Pytanie brzmi, jak wartościową infrastrukturę uda się wybudować i czy będzie ona dopasowana do lokalnych potrzeb i możliwości. O tym trzeba myśleć już dzisiaj. Bez długofalowej, przemyślanej polityki miejskiej infrastruktura ładowania będzie powstawać tam, gdzie będzie najłatwiej i najtaniej ją wybudować – ale to nie zawsze oznacza miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebna i będzie wspierać realizację celów środowiskowych i rozwojowych miast.

Webinarium odbędzie się 1 lutego 2023 r., godz. 13:00 na platformie Zoom.

Udział w webinarze wymaga wcześniejszej rejestracji - ale zajmie to mniej niż minutę. Formularz rejestracyjny można wypełnić pod tym adresem: https://bit.ly/3Il8Hlq

Po zakończeniu rejestracji otrzymają Państwo potwierdzenie wraz z linkiem, dzięki któremu można będzie dołączyć do spotkania.

Więcej informacji, w tym program webinarium – w załączeniu poniżej.

Pytania w kwestiach technicznych i organizacyjnych można kierować do Jacka Mizaka, tel. 728 990 990 e-mail: jacek.mizak@fppe.pl.