Gdynia - 97. urodziny miasta
10 lutego 1926 roku Gdynia uzyskała prawa miejskie. Urodzinowy bal, uroczysta sesja Rady Miasta, oprowadzania po muzealnych zakamarkach i wystawach – to tylko część wydarzeń, które odbędą się z okazji 97. urodzin Gdyni.
Z naszych miast
Gdynia-urodziny.jpg

Świętowanie będzie huczne i potrwa kilka dni. Pierwsze urodzinowe atrakcje odbyły się już 4 lutego. Najwięcej będzie się jednak działo od 10 do 12 lutego.

- Urodziny naszego miasta to wyjątkowy moment, w którym rokrocznie przypominamy o fenomenie budowy okna na świat II RP, będącego spełnionym marzeniem o Polsce na morzu. Z tej okazji nie zabraknie ciekawych wydarzeń, które zaplanowano z myślą o mieszkańcach i miłośnikach Gdyni. Tradycyjnie odbędą się również oficjalne, miejskie uroczystości i urodzinowa sesja Rady Miasta – czytamy na stronie internetowej miasta.

Oficjalne uroczystości

W niedzielę, 5 lutego o godz. 10.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (ul. Armii Krajowej 26) odprawiona została msza święta w intencji miasta.

Natomiast główne obchody 97. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich zaplanowano tradycyjnie 10 lutego. O godz. 12.00 przed pomnikiem Polski Morskiej zostaną złożone kwiaty. Z kolei o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni rozpocznie się uroczysta, urodzinowa sesja Rady Miasta Gdyni, która będzie transmitowana na stronie gdynia.pl.

Podczas obrad zostaną wręczone medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” oraz nagrody „Czas Gdyni” dla najlepszych inwestycji 2022 roku.

11 lutego prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza mieszkańców na obchody urodzin Gdyni. Wydarzenie odbędzie się w godz. 13.00-17.00 w Polsat Plus Arenie Gdynia (ul. Kazimierza Górskiego 8).

Motywem przewodnim będą lata dwudzieste i trzydzieste, a atrakcje i program przygotowano przede wszystkim z myślą o gdyńskich seniorach.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY