Europejskie Forum Regionalnego Sportu odpowiedzią na problemy środowiska
Już wkrótce, 28 września w Arenie Legionowo, przedstawiciele klubów sportowych, biznesu i samorządów usiądą do wspólnego stołu i będą debatować podczas pierwszej edycji EFRS nad kondycją i perspektywami rozwoju kultury fizycznej w mniejszych miastach
Baner_ZMP.png

Udział w wydarzeniu, które odbywa się pod patronatem Związku Miast Polskich, jest bezpłatny, 

Tematyka paneli oraz wykładów została zaplanowana w taki sposób, aby objąć wszelkie możliwe aspekty sportu regionalnego oraz jego związków z lokalnym biznesem, a także samorządem. W debacie pt. „Sport jako motor rozwoju gospodarczego regionu” będą uczestniczyć przedstawiciele urzędów wojewódzkich, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą w tym obszarze. Z kolei samorządowcy będą rozmawiać o wyzwaniach i barierach związanych z ich wkładem w rozwój lokalnego sportu. Forum ma wymiar europejski, dlatego nie zabraknie w Legionowie zagranicznych gości. Przedstawiciele ukraińskiego sportu opowiedzą, jak wojna wpłynęła na ich sport oraz w jaki sposób odbudować go po zakończeniu konfliktu zbrojnego z Rosją.

EFRS dostarczy również wielu spostrzeżeń lokalnemu biznesowi. To z myślą o nim odbędzie się debata o sponsoringu jako efektywnym narzędziu promocji swojej marki. Natomiast przedstawicieli lokalnych klubów powinna zainteresować rozmowa na temat budowania społeczności kibicowskiej czy edukacji i rozwijaniu talentów sportowych w regionie. Przewidziane są również dyskusje związane ze sportem niepełnosprawnych, niszowymi dyscyplinami oraz infrastrukturą sportową. Wszystkie debaty będą prowadzone na scenie głównej oraz w sali konferencyjnej.

Chcemy połączyć trzy światy: biznesu, sportu i samorządu na poziomie lokalnym. Wspólna wymiana opinii powinna pomóc wypracować rozwiązania, które usprawnią oraz ułatwią funkcjonowania organizacji sportowych w mniejszych miejscowościach i wsiach, z korzyścią dla wszystkich stron – przekonuje Przemysław Popek, prezes zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, jeden z pomysłodawców i organizatorów wydarzenia.

Wśród prelegentów znajdą się gwiazdy sportu o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Były zawodowy mistrz świata w boksie Krzysztof Głowacki oraz mistrzyni świata i Europy w szermierce Danuta Dmowska wezmą udział w debacie pt. „Z lokalnych stadionów na międzynarodowe areny – droga do wielkiego sportu”. W promocję wydarzenia zaangażowało się wielu lokalnych, uznanych sportowców. W spotach promujących Europejskie Forum Regionalnego Sportu wystąpili miedzy innymi: Dariusz Zjawiński - mistrz Polski z Legią Warszawa, a obecnie piłkarz KS Legionovia Legionowo, Adrian Błocki - mistrz Polski w chodzie, olimpijczyk z Rio de Janeiro czy Filip Fąfara, były zawodnik Górnika Zabrze i Industrii Kielce w piłce ręcznej, jeden z architektów awansu szczypiornistów KPR Legionowo do ORLEN Superligi.

Niedawno do grona partnerów dołączyła warszawska Szybka Kolej Miejska, która została Oficjalnym Przewoźnikiem Forum. Popularna SKM-ka zapewni uczestnikom EFRS bezpłatny dojazd na wydarzenie.

Udział w Europejskim Forum Regionalnego Sportu jest bezpłatny. Forum ma charakter hybrydowy, co oznacza, że można uczestniczyć w nim stacjonarnie lub zdalnie (online).

Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://forumsportu.pl/rejestracja/.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie EFRS: https://forumsportu.pl/.

Partnerami wydarzenia są m.in.: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Powiat Legionowski, Miasto Legionowo, Arena Legionowo, Związek Miast Polskich, Kibicowsko.pl oraz Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY