Ełk - Potrzebne informacje jak wspierać przedsiębiorców środkami unijnymi
Ełcki Park Naukowo-Techniczny zbiera informacje i propozycje działań niwelujących skutki epidemii koronawirusa, które może wdrożyć województwo jako dysponent środków unijnych
E_k.jpg

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zwraca się z prośbą o przesłanie informacji, propozycji działań, które byłyby najbardziej potrzebne i skuteczne w niwelowaniu ekonomicznych skutków epidemii COVID-19 dla przedsiębiorców, a mogłyby zostać wdrożone jako pomoc województwa - dysponenta środków unijnych.

Obecna, trudna dla wszystkich sytuacja, związana z epidemią COVID-19, w szczególny sposób dotyka małych i średnich przedsiębiorców. Skutki ekonomiczne już dziś są dostrzegalne w regionie i z pewnością będą odczuwalne jeszcze przez długi czas. Szereg rozwiązań w celu ich niwelowania zostanie wdrożonych na poziomie zarówno krajowym, regionalnym, jak i lokalnym. W tym czasie wspierająca rola instytucji okołobiznesowych i administracji staje się jeszcze ważniejsza. Stąd konieczność poszukiwania możliwych środków zaradczych i wspomagających przedsiębiorców w obliczu trudności z płynnością finansową.

W związku z powyższym w imieniu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zwraca się z prośbą o przesłanie do 01.04.2020 r. (środa) włącznie na adres info@technopark.elk.pl – informacji, propozycji, sugestii działań, które byłyby najbardziej potrzebne i skuteczne w niwelowaniu ekonomicznych skutków epidemii COVID-19 dla przedsiębiorców, a mogłyby zostać wdrożone jako pomoc województwa jako dysponenta środków unijnych.

PNT prosi o weryfikację poniżej przedstawionych propozycji działań pod względem zapotrzebowania przez firmy:

Konsultacje z prawnikami – wsparcie prawne dla analizy sytuacji prawnej firmy w związku z zaistniałą sytuacją gospodarczą i wprowadzonymi propozycjami rządu.

Doradztwo finansowe – ułatwienie w pozyskiwaniu taniego finansowania oraz pomoc w negocjacjach z bankami oraz instytucjami oferującymi instrumenty finansowe ze środków unijnych i krajowych.

Konsultacje z doradcami podatkowo-księgowymi – mające na celu zoptymalizowanie wydatków ponoszonych przez przedsiębiorstwo oraz zoptymalizowanie wszelkich opłat na rzecz skarbu Państwa czy też jednostek samorządu terytorialnego.

Restrukturyzacja firm – doradztwo w sytuacji pojawiających się problemów mające na celu zoptymalizowanie procesów i takie zaplanowanie struktury, która pozwoli przejść przez najcięższy okres funkcjonowania.

Konsultacje komunikacyjne i marketingowe – objęcie firm doradztwem jak komunikować zmiany w firmie (komunikacja wewnętrzna) oraz jak skutecznie wrócić na rynek i prowadzić optymalne działania marketingowe (komunikacja zewnętrzna).


POZOSTAŁE ARTYKUŁY