21 marca br. mija termin zgłoszeń do Konkursu dla miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców na 50 znaczących innowacji miejskich, które zostały wymyślone lub uruchomione w następstwie pandemii COVID-19.

COVID-19 zmienił codzienne życie ludzi na całym świecie i sprawił, że miasta robiły więcej przy mniejszych zasobach niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak nawet w obliczu kryzysu zdrowia publicznego, niepokojów społecznych, ogromnych niedoborów budżetowych i narastających katastrof klimatycznych prezydenci i burmistrzowie wprowadzają innowacje i podejmują odważne kroki, aby sprostać najpilniejszym wyzwaniom swoich miast.

Globalne Wyzwanie Burmistrzów 2021 zamierza wyłonić 50 najbardziej innowacyjnych rozwiązań miejskich wdrożonych w następstwie COVID-19. Nagrodę główną otrzyma 15 miast. Każde z nich dostanie po 1 milion dolarów, które mają im pomóc w realizacji zgłoszonych, przełomowych pomysłów, a także w rozpowszechnianiu ich wśród innych miast.

DLA KOGO JEST TEN PROGRAM?

Konkurs Globalne Wyzwanie Burmistrzów 2021 jest otwarty dla wszystkich miast o populacji powyżej 100 000 mieszkańców. Wszystkie kwalifikujące się miasta muszą zgłosić się do Konkursu i wypełnić wniosek do 21 marca 2021 r.

JAKIE POMYSŁY MOGĄ BYĆ ZGŁASZANE?

Organizatorzy Konkursu (Bloomberg Cities Network) poszukują 50 znaczących innowacji miejskich, które zostały wymyślone lub uruchomione w następstwie pandemii COVID-19. Pomysły te mogą znajdować się na dowolnym etapie realizacji, ale muszą wykazać znaczący wpływ na rozwiązanie problemów i nadawać się do szerokiego upowszechnienia oraz zaadaptowania przez inne miasta.

CO MOŻNA WYGRAĆ?

Tegoroczny Konkurs Global Mayors Challenge, który jest największym dotychczas przedsięwzięciem, zapewni 50 miastom-zwyciezcom dostęp do światowej sławy ekspertów w dziedzinie innowacji i danych, aby w ten sposób pomóc im ulepszyć ich pomysły. Natomiast 15 zdobywców nagrody głównej otrzyma po 1 milion dolarów na rozpoczęcie wdrażania swoich przełomowych rozwiązań.