„Dobra Energia” to cykl bezpłatnych debat poświęconych przyszłości polskiego sektora energetycznego. W tym roku odbędą się w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Warszawie.

„Dobra Energia” to cykl debat poświęconych przyszłości polskiego sektora energetycznego przygotowany przez Agorę S.A. W ich trakcie będzie się rozmawiać o tym, jak mądrze wykorzystać OZE i jaką rolę powinna odgrywać energetyka konwencjonalna, jakie technologie pozwalają obniżać rachunki za energię w domach, miastach i całych gminach oraz jak nie trwonić energii i skąd brać pieniądze na inwestycje w OZE. Zostaną przedstawione konkretne rozwiązania walki ze smogiem.

O koniecznych zmianach dyskutować się będzie w wyjątkowym gronie. Ekspertów z sektora, innowatorów, praktyków biznesu, przedstawicieli świata nauki, urzędników samorządowych i administracji centralnej, architektów, instalatorów, czyli tych osób, które mają unikalną wiedzę o energetyce oraz o jej przyszłości decydują.

A niewątpliwie stoimy dziś przed olbrzymim wyzwaniem modernizacyjnym w sektorze energetycznym. Wierzymy, że jeśli wykorzystamy szanse, którą już dziś daje technologia będziemy mogli podnieść komfort naszego życia, oddychać czystym powietrzem, płacić niższe rachunki. Jesteśmy przekonani, że jeśli odrobimy pracę domową nasze domy, ale też miasta będą wygodniejsze, bardziej energooszczędne i jednocześnie bliższe naturze, bo czerpiące ze źródeł odnawialnych. W trakcie konferencji pokazujemy, że to możliwe - piszą organizatorzy.

Celem spotkań jest dzielenie się wiedzą, co w efekcie ma przyczynić się do:

  • zwiększenia udziału OZE w polskim miksie energetycznym
  • zwiększenia świadomości ekologicznej Polaków
  • lepszego, bardziej efektywnego gospodarowania energią
  • rozsądnego wydatkowania funduszy UE.
W 2017 roku zorganizowano konferencje w 6 miastach, łącznie wzięło w nich udział ok. 1400 osób - przedstawicieli samorządu, biznesu, uczelni, stowarzyszeń, inwestorów indywidualnych, mediów. W tym roku debaty odbędą się w czterech miastach. Najbliższa konferencja już 27 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Podczas konferencji w Poznaniu, będzie podjęta próba odpowiedzi na m.in. następujące pytania:

  • Dlaczego ciągle przegrywamy ze smogiem?
  • Kto zmieni polski sektor energetyczny? Naukowcy, czy biznes?
  • Jaką rolę w modernizacji sektora odgrywają start-upy i zmiany prawa
  • Czy energetyka rozproszona jest realną alternatywą, czy mrzonką?
  • Jak zarządzać energią, by zużywać jej jak najmniej?
  • Jakie znaczenie w rozwoju energetyki odnawialnej ma wsparcie publiczne?

ZMP objęło patronatem cykl debat „Dobra Energia”.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy rejestracja na stronie: https://poznandobraenergia.evenea.pl/

Szczegółowy program na stronie: http://dobraenergia.edu.pl/