Chełm - Otwarcie Centrum Obsługi Inwestora
W Chełmie otwarte zostało Centrum Obsługi Inwestora (COI), czyli merytoryczna komórka Urzędu Miasta zajmująca się pozyskiwaniem, a także - co równie ważne - późniejszą obsługą przedsiębiorców.
Chełm-fb.jpg
fot. Chełm fb

Wraz z utworzeniem Centrum Obsługi Inwestora działająca już wcześniej komórka UM zyskuje nowe narzędzia do swojej pracy. Ma także nową siedzibę w budynku Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej przy ul. Ceramicznej.

- Naszym celem jest konsolidacja środowiska biznesowego, pozyskanie wiedzy od instytucji wspierających przedsiębiorców na poziomie lokalnym, krajowym i zagranicznym. Po to, żeby przedsiębiorca, który trafi do miasta, do Chełma, spotkał się z nami i uzyskał wiedzę w jednym miejscu. Uważamy, że czas to pieniądz, a nasze działania są skierowane na to, żeby przedsiębiorca uzyskał maksimum wiedzy przy minimalnym nakładzie czasu - mówi dyrektor COI Mariusz Rudzki.

Centrum Obsługi Inwestora zapewnia bieżące wsparcie dla przedsiębiorców oraz ich kompleksową obsługę. Pracownicy zajmują się także rozmowami z potencjalnymi inwestorami, którzy chcą rozpocząć swoją działalność w Chełmie. Na miejscu będzie można również zorganizować spotkanie biznesowe lub konferencję.

- Brakowało takiego miejsca w Chełmie. Chcieliśmy, żeby w Chełmie powstało Centrum Obsługi Inwestora z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, gdzie będą odbywały się warsztaty, cykliczne spotkania, również z przedstawicielami agend i instytucji rządowych. Wszystko po to, aby usprawnić proces realizacji tych zadań gospodarczych - powiedział Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY