Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy realizuje wyjątkowy projekt społeczno – edukacyjny „A mury runą…”, który ma przełamywać stereotypy wśród młodych ludzi.

Projekt ma na celu przełamanie stereotypów wśród młodzieży, nauczyć komunikowania się z osobami niesłyszącymi, a także zmienić ich myślenie i zachęcić do działania na rzecz wspólnej przyszłości. We wrześniu uczniowie z bolesławieckich szkół uczestniczyli w warsztatach poezji miganej z Arkadiuszem Bazakiem – wrocławskim niedosłyszącym aktorem filmowym i teatralnym, następnie przez dwa miesiące uczyli się posługiwania się językiem migowym podczas lekcji online, zdobywając certyfikat potwierdzający ich umiejętności językowe na poziomie A1. Kolejnym etapem projektu były spotkania online z Adamem Stoyanovem - niesłyszącym aktorem wielokrotnie nagradzanym, mistrzem poezji miganej. 

Dodatkowym działaniem projektu „A mury runą…” jest spektakl teatralny w trzech odsłonach, którego pokaz odbył się 12 grudnia 2020. Tytuł przedstawienia „Bajka o Głuchym Czerwonym Kapturku”. Przedstawienie nie tylko bawi, ale i uczy znaków polskiego języka migowego, czyli języka, którym posługują się osoby niesłyszące.