Od 3 do 6 czerwca w Szczecinku odbywały się XVII Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie ziemnym. Udział w zawodach wzięło 50 osób: radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i urzędnicy.

Mistrzostwa Samorządowców zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Pomerania”, Urząd Miasta w Szczecinku, Urząd Gminy oraz Związek Miast Polskich. W szczecineckich Mistrzostwach mogli wziąć udział etatowi pracownicy Urzędów Marszałkowskich, Powiatowych, Miejskich i Gminnych, radni rad gmin, miast, powiatów i sejmików, kierownicy jednostek organizacyjnych podległych samorządom oraz uczestnicy Mistrzostw w Koninie i Starych Babicach w ubiegłych latach, a także pracownicy samorządów z krajów Unii Europejskiej.

Mecze rozgrywano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów we wszystkich kategoriach: od kobiet open, poprzez open VIP i do lat 50. Był też mikst i debel oraz gra podwójna i “Turniej Pocieszenia”.

Poniżej wyniki XVII Mistrzostw Polski Samorządowców w Szczecinku:

Kategoria:Turniej Kobiet

1 Katarzyna Miszkiewicz (Miasto Szczecinek)
2 Karolina Kolado (Gmina Jelcz – Laskowice)
3 Magdalena Tomczak-Szybisty (Powiat Szczecinecki)

Kategoria: OPEN

1 Paweł Szmalc (Województwo Kujawsko – Pomorskie Toruń)
2 Adam Stańczuk (Miasto Gorzów Wielkopolski)
3 Witold Zubrzycki (Gmina Namysłów)
4 Łukasz Judek (Miasto Poznań)

Kategoria: VIP

1 Łukasz Brodziak (Gmina Pieńsk)
2 Tadeusz Ciak (Gmina Maków Mazowiecki)
3 Artur Dąbrowski (Gmina Brodnica),
3 Jędrzej Solarski (Miasto Poznań)

Kategoria: 51 – 60

1 Artur Gałach (Gmina Łuków)
2 Bogdan Latanowicz (Gmina Krzemieniewo)
3 Sławomir Dorywalski (Gmina Sochaczew)
4 Robert Jagiełowicz (Miasto Zielona Góra)

Kategoria: +61

1 Marian Mocoń (Gmina Nowa Słupia)
2 Jan Kłysz (Gmina Witnica)
3 Waldemar Olczak (Miasto Warszawa Dzielnica Mokotów)
3 Jarosław Graczyk (Gmina Września)

Kategoria: MIXT

1 Katarzyna Miszkiewicz/Tomasz Siegert (Miasto Szczecinek)
2 Magdalena Tomczak – Szybisty/Mieczysław Makowski (Powiat Szczecinecki)
3 Karolina Kolado/Janusz Żyławy (Gmina Jelcz – Laskowice)
4 Barbara Schienbein (Miasto Szczecinek)/Marian Mocoń (Gmina Nowa Słupia)

Kategoria: gra podwójna OPEN

1 Witold Zubrzycki (Gmina Namysłów)/Paweł Szmalc (Woj. Kujawsko – Pomorskie Toruń)
2 Jędrzej Solarski (Miasto Poznań)/Łukasz Judek (Miasto Poznań)
3 Artur Dombrowski (Gmina Brodnica)/Paweł Zabłotny (Gmina Brodnica)
3 Łukasz Brodziak (Gmina Pieńsk)/Tadeusz Ciak (Gmina Maków Mazowiecki)

Kategoria: gra podwójna +100

1 Bogdan Wziętek (Miasto Zielona Góra)/Robert Jagiełowicz (Miasto Zielona Góra)
2 Marian Mocoń (Gmina Nowa Słupia)/Paweł Szmalc (Woj. Kujawsko – Pomorskie Toruń)
3 Robert Smodlibowski (Gmina Września)/Maciej Szelągiewicz (Gmina Głowno)
3 Maciej Królikiewicz (Powiat Rycki)/Dariusz Cenkiel (Gmina Dęblin)

Turniej Pocieszenia

1 Tomasz Magulski (Powiat Wejherowski)
2 Bogdan Wziętek (Miasto Zielona Góra)
3 Janusz Żyławy (Gmina Jelcz- Laskowice)
3 Jacek Okoński (Gmina Głowno)