Nowy stadion piłkarsko-lekkoatletyczny ma być gotowy na 120-lecie CWKS Resovii, która będzie gospodarzem obiektu. Budowę nowego obiektu będą współfinansować resort sportu, który pokryje połowę kosztów oraz władze miasta i województwa,

Łącznie koszt inwestycji to 120 milionów złotych.

- Historia związana z przygotowaniami do budowy tego obiektu trwa bardzo długo, ale dzisiaj możemy wreszcie poinformować, że już nic nie powinno zatrzymać tej inwestycji. Mamy umowę na dofinansowanie zadania przez ministerstwo sportu, co pozwoli nam rozpocząć wydatkowanie publicznych pieniędzy na ten cel. Otwarty stadion lekkoatletyczny z funkcjami piłkarskimi uzupełni infrastrukturę sportową w mieście, w postaci już działającej, nowoczesnej hali Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wkrótce także wspaniałego basenu z funkcją skoków do wody – cieszy się Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Dzięki podpisaniu umowy na finansowanie zadania miasto Rzeszów, jako inwestor będzie mogło wkrótce ogłosić przetarg na przebudowę obiektu. Firma, która go wygra, dostanie za zadanie zoptymalizować istniejącą dokumentację tak, aby nowy stadion spełniał zarówno wymogi i oczekiwania lekkoatletyczne, jak i piłkarskie. Prezydent Konrad Fijołek chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, kiedy to CWKS Resovia będzie świętować 120-lecie istnienia.