Program Horyzont Europa – oferta dla miast
W styczniu tego roku odbył się dzień informacyjny programu Horyzont Europa. Ogłoszono na nim wiele naborów do projektów. Wśród nich wiele tematów, które są dla miast potencjalnym źródłem finansowania działań rozwojowych.
Program_Horyzont_Europa-grafika.jpg

Program Horyzont Europa poprzez ogłaszane konkursy szuka odpowiedzi na wyzwania, które stawia przed nami współczesny świat. Projekty realizowane w ramach programu Horyzont Europa pomagają beneficjentom, w tym miastom i regionom Europy znaleźć efektywne sposoby na przystosowanie się do częstszych – i coraz dotkliwszych – fal upałów, burz i powodzi. Projekty te pozwolą poradzić sobie z kryzysem energetycznym, zazielenić przestrzeń miejską, a także zapewnią wsparcie i zaangażowanie mieszkańców miast w nadchodzące przemiany.

W załączeniu przedstawiamy tematy naborów podzielone na kilka obszarów problemowych, takich jak: klimat, energia, mobilność, zdrowie, kultura, kreatywność, inkluzywne społeczeństwo, bezpieczeństwo, żywność, rolnictwo, bio-gospodarka, przestrzeń i misje Komisji Europejskiej.

Szczegóły każdego tematu oraz konkursy pod nie podlegające znajdują się w tabeli w postaci linku. Podane są również dane kontaktowe do przedstawicieli Punktu Kontaktowego, który jest odpowiedzialny za dany obszar problemowy i nabory w jego zakresie.

Zachęcamy do konsultacji pomysłów na projekty z ekspertami Krajowego Punktu Kontaktowego przy NCBR.

Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa jest największym w historii Unii programem w zakresie badań naukowych i innowacji. W ciągu 7 lat (2021–2027) na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostanie łącznie 95,5 mld euro.

Więcej informacji

Załączniki:
Tematy naborów (pdf)


POZOSTAŁE ARTYKUŁY