Porozmawiajmy o usługach publicznych - webinarium
Jak szczegółowo przeanalizować usługi stanowiące ponad 80% wydatków budżetów JST? Korzystając z Systemu Monitorowania Usług Publicznych (SMUP). Zapraszamy miasta na bezpłatne webinarium.
grafika_ogólna.png

Wszelkie potrzebne informacje na temat Systemu Monitorowania Usług Publicznych znaleźć można pod adresem: https://smup.gov.pl/.

  • To rozbudowana baza danych o usługach publicznych świadczonych przez gminy i powiaty. Za pomocą wskaźników umożliwia monitorowanie sposobu działania jednostek samorządu terytorialnego w dziewięciu obszarach (m. in. edukacji, ochrony środowiska, gospodarowania nieruchomościami);
  • Portal uruchomiony w grudniu 2021 r. przez GUS i przygotowany we współpracy z ekspertami Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich oraz Departamentu EFS MSWiA, to pierwszy tak zaawansowany system informatyczny, który gromadzi w jednym miejscu i udostępnia dane z wielu systemów statystycznych państwa.

JEŚLI CHCIELIBY PAŃSTWO DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O SMUP - ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WEBINARIUM:

  • 29 marca 2023, w godz. 11.00-13.00, na platformie MS Teams
  • eksperci Związku Miast Polskich (Szymon Więsław i Sławomir Wysocki) przedstawią praktyczne możliwości wykorzystania Systemu Monitorowania Usług Publicznych dla celów strategicznego planowania i bieżącego zarządzania w samorządzie
  • adresatami webinarium są wszyscy zainteresowani ww. tematyką, także samorządy i instytucje, które wzięły już udział w szkoleniach dotyczących SMUP, a chciałyby skierować na nie kolejnych pracowników
  • udział w webinarium nie wymaga wypełnienia żadnej dokumentacji poza poniższym elektronicznym formularzem zgłoszeniowym
  • w okresie kwiecień-czerwiec 2023 odbędą się kolejne webinaria tego typu (o nowych terminach powiadomimy z odpowiednim wyprzedzeniem)
  • dodatkowych informacji udziela: Elżbieta Szarek, tel. 695 611 766, e-mail: elzbieta.szarek@zmp.poznan.pl
  • formularz zgłoszeniowy na webinarium: https://forms.office.com/e/YSvFHjWhyP


Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich od początku lutego 2022 roku realizowały proces szkoleniowy dotyczący SMUP, w którym do tej pory udział wzięło ok. 700 samorządów i ponad 1000 osób. Oto opinia jednego z uczestników oddająca praktyczną istotę systemu:

„To zupełnie nowa jakość. Dotychczas robiliśmy to na piechotę - SMUP znacząco ułatwia pracę samorządu, podaje na „talerzu” dostępne od ręki dane, nie tylko dotyczące edukacji, ale także pomocy społecznej. Nierozważne byłoby niekorzystanie ze SMUP”.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:
QR Code do formularza zgłoszeniowego na webianrium


POZOSTAŁE ARTYKUŁY