Pierwszy dzwonek: rozpoczęcie rekrutacji do HackSQL
Początek roku szkolnego to doskonały moment na poszukiwanie nowych możliwości w dziedzinie edukacji i rozwoju zawodowego – zarówno dla osób w wieku szkolnym, jak i nieco starszych.
HackSQL_zgłoś_wyzwanie_29.09-01.10.2023_PS.png

4 września Polski Fundusz Rozwoju i Centrum GovTech rozpoczęły rekrutację do HackSQL – maratonu programistycznego, którego celem jest stworzenie rozwiązań dla miast, sprzyjających rozwojowi zawodowemu mieszkańców, podnoszeniu ich kompetencji cyfrowych i dostosowaniu edukacji do nowych trendów oraz potrzeb na rynku pracy. Wydarzenia jest organizowane w ramach kontynuacji programu Programuj Miasta z GovTech by PFR.

Szukamy samorządów, które dostrzegają potencjał technologii w rozwiązywaniu lokalnych problemów z zakresu edukacji i są gotowe do współpracy z innowatorami.

Działamy w czterech kategoriach tematycznych:

  • Kompetencje Przyszłości: To wyzwanie ma na celu aktywizację zawodową mieszkańców, wspierając rozwój umiejętności poszukiwanych na przyszłym rynku pracy, takie jak współpraca zespołowa, myślenie analityczne i kreatywne, biegłość cyfrowa i techniczna oraz zdolność do rozwiązywania skomplikowanych problemów;
  • Innowacyjna Przedsiębiorczość: Głównym celem tej kategorii jest stworzenie środowiska, w którym przedsiębiorstwa i miasta mogą efektywnie współpracować, identyfikując i rozwiązując konkretne wyzwania biznesowe. Rozważane będą rozwiązania ułatwiające identyfikację potrzeb przedsiębiorstw i umożliwiające aktywny udział mieszkańców w procesach decyzyjnych;
  • Nowoczesne Kształcenie: Celem tego wyzwania jest tworzenie narzędzi i platform edukacyjnych, wykorzystujących nowoczesne technologie i metody nauczania, takie jak: gry symulacyjne, materiały audiowizualne, interaktywne aplikacje edukacyjne i platformy e-learningowe, które angażują użytkowników w procesy uczenia się w ciekawy i interaktywny dla nich sposób;
  • Cyfryzacja Edukacji: W tej kategorii skupiamy się na identyfikacji wyzwań związanych ze zdalną edukacją oraz opracowaniu rozwiązań usprawniających procesy: nauczania, komunikacji oraz zarządzania instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi. Obejmuje to narzędzia i platformy wspierające zdalne nauczanie oraz rozwiązania podnoszące poziom cyfryzacji w tych dziedzinach.

Zgłoszenia zainteresowanych udziałem w programie miast możliwe są w dn. 4-17.09.2023 r., za pośrednictwem formularza online:
https://pfrdlamiast.pl/programuj-miasta/hacksql/formularz-zgloszeniowy-HACKSQL

Wyzwania rozwiązywać będą programiści z całej Polski, podczas największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah – który odbędzie się w dniach 29.09-01.10.2023 r. w krakowskiej Tauron Arenie.

Link do rejestracji dostępny jest tutaj: https://eventory.cc/event/hackyeah-2023/tickets

Dla uczestników HackSQL przygotowaliśmy specjalny, darmowy kod: „Programuj_Miasta”.
Jesteś gotów/gotowa podjąć miejskie wyzwanie? Potrafisz programować, analizować dane, znasz się na projektowaniu UX lub masz zacięcie biznesowe?

Przyjdź i zmierz się z jednym z czterech realnych wyzwań polskich miast. Podczas topowego, europejskiego maratonu programowania, przy wsparciu doświadczonych mentorów, wraz z zespołem opracujecie innowacyjne rozwiązanie, wykorzystujące dane miejskie, a następnie zaprezentujecie je przed jury złożonym z przedstawicieli miast oraz niezależnych ekspertów.

Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 140 tys. zł, a najlepsze rozwiązania zostaną wdrożone w samorządach uczestniczących w programie.
Wierzymy, że nowoczesna edukacja jest kluczem do sukcesu polskich miast w przyszłości.

Zachęcamy przedstawicieli miast oraz zespoły programistyczne do zaangażowania się w HackSQL!

Więcej informacji na stronie projektu: https://pfrdlamiast.pl/programuj-miasta/hacksql
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu: miasto@pfr.pl


POZOSTAŁE ARTYKUŁY