Największy w Europie system rowerów publicznych
W 14 miastach i gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot można korzystać z 1224 rowerów, a wkrótce ta liczba wzrośnie do 4080! Ruszył największy w Europie system rowerów publicznych.
Rower_metropolitalnyyy.JPG
fot. sopot.pl

Największy w Europie a zarazem najnowocześniejszy system rowerów publicznych składających się w całości z rowerów wspomaganych elektrycznie właśnie wystartował! W 14 miastach i gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot można korzystać z 1224 rowerów, a wkrótce ta liczba wzrośnie do 4080!

- 4080 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym to prawdziwie europejski sukces współpracy metropolitalnej – mówi Aleksandra Dulkiewicz, Prezes Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. – Do tej pory to Madryt mógł się cieszyć największym systemem z rowerami elektrycznymi, mając ich nieco ponad 2000. W Barcelonie w tym roku cieszą się z rozbudowania systemu do 1000 rowerów elektrycznych. Jesteśmy dumni, że czwarta największa metropolia w Polsce będzie miała największy system rowerów ze wspomaganiem elektrycznym w całej Europie.
- Mevo jest bez porównania z innymi, najnowocześniejszym systemem w Polsce i Europie – komentował prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Przede wszystkim ze względu na to, że cała flota 4000 rowerów wyposażona jest w silnik elektryczny, wspomagający jazdę. Tyle ile włożymy siły w pedałowanie, drugie tyle silnik w rowerze nam doda. Oznacza to, że w garniturze, sukience czy na szpilkach będzie można dotrzeć do pracy bez większego zmęczenia. Pamiętajmy, że Gdańsk, Gdynia, Sopot to najbardziej górzyste tereny miejskie w Polsce. Dzięki rowerom MEVO dajemy zupełnie nową jakość transportu publicznego.
Wypożyczenie i zwrot roweru będzie proste i intuicyjne. Mevo można wypożyczyć przy użyciu aplikacji (skanując kod QR), karty zbliżeniowej (po dodaniu jej do konta użytkownika, przykładając do komputera pokładowego) lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Rower oddajemy zamykając zamek O-Lock i tym samym blokując tylne koło roweru. Abonament miesięczny w ramach którego będziemy mogli korzystać z roweru 90 min. dziennie kosztuje 10 zł, zaś roczny – 100 zł. Po przekroczeniu tego czasu opłata za każdą minutę wynosi 5 gr. Jeśli nie chcemy korzystać z opłat abonamentowych możemy korzystać z opłaty minutowej. Wyniesie ona 10 gr/1 min.
- To znakomita atrakcja, która wzbogaci także ofertę turystyczną obszaru Metropolii. Służyć będzie zarówno wczasowiczom, jak i na co dzień naszym mieszkańcom, o czym świadczą wykonane w fazie przygotowań testy. 98% użytkowników wskazało, że będzie korzystało z MEVO – mówi Roman Kużel, Burmistrz Władysławowa.

W 14 miastach i gminach regionu rozmieszczono 660 stacji rowerowych. Można na nich wypożyczyć i zwrócić rower bez dodatkowych opłat. Dzięki zastosowaniu systemu IV generacji istnieje też możliwość zwrotu roweru również poza punktami postoju.

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY