W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej biuletyn informacyjny „Moja Świdnica” otrzymał „Medialną Perłę Samorządu”. To najlepsza gazeta samorządowa w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców.

W uzasadnieniu przyznania głównej nagrody kapituła konkursowa zwróciła uwagę m. in. na estetyczny wygląd gazety, jak również na to, że przygotowuje go zespół niewchodzący bezpośrednio w skład Urzędu Miejskiego, czyli zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej. Publikuje aktualne informacje z regionu, porusza ważną tematykę dla mieszkańców. 

- Gazeta samorządowa jest oficjalnym i wiarygodnym źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w mieście. Doceniła to nie tylko kapituła konkursowa, ale przede wszystkim sami mieszkańcy. Od wielu z nich otrzymuję wiadomości, iż czekają na kolejny numer, proponują tematy, zapraszają na wydarzenia, których są organizatorami. Chcemy, aby to właśnie oni współtworzyli „Moją Świdnicę”, dlatego zapraszam do kontaktu z redakcją wszystkich zainteresowanych, a redakcji serdecznie gratuluję sukcesu – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. 

„Moja Świdnica” to biuletyn informacyjny wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną od 2018 roku. Gazetę tworzą: Agnieszka Komaniecka, Daniel Gębala i Katarzyna Maciejewska. 

To dwutygodnik, w którym czytelnicy mogą znaleźć wszystkie najważniejsze i aktualne informacje ze Świdnicy. Kolportowany jest do skrzynek pocztowych mieszkańców, dostępny jest także bezpłatnie w kilku punktach dystrybucji, rozmieszczonych w miejscach publicznych. Posiada własny portal internetowy oraz konto na profilu społecznościowym Facebook. Wszystkie papierowe wydania biuletynu są dostępne dla czytelników w wersji elektronicznej za darmo. Oprócz bieżących informacji pełni on również rolę edukacyjną poprzez publikowane materiały dotyczące sposobu załatwienia wielu spraw urzędowych, ekologii czy prawa. Przybliżane są w nim także sylwetki znanych świdniczan oraz ich osiągnięcia. „Moja Świdnica” to również informacje sportowe i kulturalne z miasta.