Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE w Poznaniu
Kongres Odbudowy Ukrainy organizowany przez Grupę MTP odbędzie się 21-22 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pod patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Związku Miast Polskich.
POMOC DLA UKRAINY
_data_CF_1920x1080_pl.png

To wstęp do dialogu na temat potrzeb ukraińskiej gospodarki i możliwości, jakie stoją za gotowymi do współpracy polskimi partnerami. Kongres będzie przestrzenią dla paneli dyskusyjnych, seminariów, a także networkingu, by jak najlepiej przygotować podłoże prawno-gospodarcze do współpracy przy odbudowie Ukrainy. W trakcie wydarzenia, w którym przewidziano 1000 uczestników, odbędzie się 40 debat z udziałem 100 prelegentów.

Jak odbudować Ukrainę - nad tym debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE, który już 21-22 września odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wśród jego uczestników znajdą się przedsiębiorcy z Polski i Ukrainy, samorządowcy i przedstawiciele rządu.

To wydarzenie gospodarcze, które poświęcone będzie współpracy między samorządowcami, przedstawicielami strony rządowej oraz polskimi i ukraińskimi przedsiębiorcami, a którego celem jest opracowanie strategii odbudowy Ukrainy.

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE organizowany przez Grupę MTP odbędzie się 21-22 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich pod patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej ze wsparciem Pełnomocnik Rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Jadwigi Emilewicz.

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE będzie odbywał się w czterech pawilonach: 7, 7A, 8, 8A i będzie podzielony na kilkanaście ścieżek tematycznych.

Kongres będzie podzielony na strefę debat, paneli dyskusyjnych oraz przestrzeń ekspozycyjną z udziałem polskich wystawców, firm gotowych na udział w procesie odbudowy Ukrainy.

Cele Kongresu:

  • zainteresowanie polskich podmiotów gospodarczych z wielu branż, w tym przede wszystkim branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, budowlanej, ale także z energetyki, sektora bankowego i ubezpieczeniowego współpracą z potencjalnymi ukraińskimi partnerami;
  • reprezentacja przedstawicieli ważnych instytucji publicznych, centralnych i regionalnych z Ukrainy;
  • obecność instytucji międzynarodowych mających wpływ na kształt instrumentów finansowych w ramach tak zwanej platformy odbudowy, które będą płynąć dla Ukrainy: Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Banku Światowego.

Sektory branżowe Kongresu:

budownictwo

przemysł

inwestycje

energetyka

transport

technologie ICT

cyberbezpieczeństwo

bankowość i ubezpieczenia

Tematyka:

  • Szanse i zagrożenia dla udziału polskich firm w odbudowie Ukrainy
  • Kluczowe potrzeby stojące przed ukraińską gospodarką oraz możliwości wsparcia przez polskich inwestorów
  • Podłoże ekonomiczne, prawne, ubezpieczeniowe i gwarancyjne
  • Zagrożenia na rynku pracy
  • Współpraca na poziomie samorządów
  • Rola organizacji pozarządowych w procesie odbudowy Ukrainy

Więcej informacji


POZOSTAŁE ARTYKUŁY