Konferencja Smart City Wielkopolska jest platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i miejscem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Obędzie się 25 maja 2022 r. w Poznaniu.

Konferencja Smart City Wielkopolska to miejsce spotkań przedstawicieli samorządu, ekspertów, naukowców i praktyków, którzy wspólnie poszukują najlepszych rozwiązań dla współczesnych miast. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji oraz Miasto Poznań. W tym roku konferencja odbędzie się po raz trzeci.

W projekt Smart City Wielkopolska zaangażowane są również miasta: Gniezno, Leszno, Konin, Ostrów Wielkopolski, Piła, Śrem, przedstawiciele nauki i biznesu. „Wychodząc naprzeciw wyzwaniom cywilizacyjnym przed jakimi stajemy, chcemy wykorzystać najlepsze rozwiązania krajowe oraz międzynarodowe. Zależy nam na stworzeniu miejsca do poszukiwania wspólnych celów i określania faktycznych potrzeb wielkopolskich miast. Pomimo różnic demograficznych, motywacją dla wszystkich miast jest konsekwentne podnoszenie jakości życia mieszkańców, a także budowania miast możliwie przyjaznych, nowoczesnych i bezpiecznych w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju” – czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy Konferencji chcą, aby wymiana dobrych praktyk, doświadczeń i wiedzy w zakresie smart city była drogą do wspólnych projektów i poprawy jakości życia mieszkańców.

Konferencji Smart City Wielkopolska & Guests 2022 odbędzie się 25 maja 2022r. w Poznaniu w budynku Poznań Center Congress na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jest wydarzeniem bezpłatnym dla Uczestników.

Keynote Speakerką będzie prof. Aleksandra Przegalińska filozofka, futurolożka i badaczka nowych technologii, której wykład zainauguruje tegoroczną edycję Smart City Wielkopolska & Guests. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień ekspertów samorządowców oraz gości zagranicznych zaangażowanych w projekty smart city na całym świecie. Zaplanowane zostały wykłady m.in. z obszarów energetyki, infrastruktury IT, komunikacji oraz 2 debaty.

Organizatorzy zadbali także o element interaktywny - warsztaty tematyczne prowadzone przez profesjonalistów z Huge Thing, z tematem przewodnim city labów w przestrzeni miejskiej.


Więcej informacji oraz rejestracja na konferencje – TUTAJ