24 listopada zapraszamy na drugą część corocznej konferencji o zarządzaniu miastem. Tym razem tematem spotkania będą trendy rozwojowe i wyzwania strategiczne dla europejskich miast na kolejne lata.

XIV edycja Międzynarodowej Konferencji „Miasto 2020 – zarządzanie miastem” odbywa się tym razem w całkiem nowej formule. Organizatorzy - Jan Olbrycht Poseł do PE, Związek Miast Polskich oraz Górnośląsko-Zagłebiowska Metropolia GZM - wzięli pod uwagę głosy potencjalnych uczestników, troskę o ich zdrowie oraz ograniczenia związane z organizacją tradycyjnej konferencji. Dlatego w tym roku spotykamy się online. 

Za nami już pierwsza część konferencji , która odbyła się 17 listopada i poświęcona była tematyce budżetu UE. Kolejne terminy to 24 listopada oraz 1 grudnia 2020 roku w godzinach 10-13. Zarezerwuj już dziś czas! 

Przez kolejne wtorki w gronie ciekawych postaci, specjalistów pasjonatów miast zaprosimy Państwa do dyskusji na temat roli i doświadczeń miast w okresie pandemii.

Transmisja z konferencji odbędzie się online na facebooku posła Jana Olbrychta: https://www.facebook.com/J.Olbrycht
Rejestracja nie jest wymagana. Podczas panelu umożliwiamy zadawanie pytań panelistom poprzez FACEBOOK.COM/J.OLBRYCHT.

W minionych latach podczas kolejnych edycji konferencji prezentowane były najnowsze trendy w zarządzaniu miastami oraz odbywały się dyskusje nad kierunkami rozwoju miast w przyszłości. Celem organizatorów jest promowanie miast przyjaznych mieszkańcom, dlatego wiele miejsca poświęca się idei tworzenia dobrze zaprojektowanych i przyjaznych ludziom przestrzeni publicznych, ochronie środowiska oraz zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów miejskich. W minionych latach w konferencji uczestniczyli architekci, urbaniści, specjaliści od zarządzania i samorządowcy z całego świata, którzy prezentowali praktyczne przykłady wykorzystania narzędzi społecznych, planistycznych, technologicznych i finansowych przy kształtowaniu przestrzeni miejskich i zarządzaniu współczesnymi miastami.


PROGRAM - Wtorek 24.11.2020 r.

III Panel

10:00 – 11:15

Zadania publiczne miast refleksja nad kompetencjami i zadaniami oraz aktywnościami podejmowanymi przez miasta w 30 lat po restytucji samorządu gminnego i doświadczeniu pandemii COVID-19

Wprowadzenie i prowadzenie:

Edwin Bendyk – Dziennikarz, publicysta i pisarz. Przewodniczący Rady Programowej Ośrodka Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas

Marek Wójcik – Związek Miast Polskich

Zygmunt Frankiewicz – prezes Związek Miast Polskich

Dr hab. Dawid Sześciło – Uniwersytet Warszawski

Marzena Szuba – Wiceprezes KTBS sp. z o.o.

IV Panel

11.45 – 13.00

Trendy, strategiczne wyzwania dla europejskich miast na kolejne dekady

Prowadzenie: Edwin Bendyk – Dziennikarz, publicysta i pisarz

Elżbieta Bieńkowska – Wicepremier, Komisarz UE w latach 2014-2019

Zuzanna Skalska – Analityczka trendów w designie, biznesie i innowacjach

Dr hab. Zbigniew Pastuszak – Prof. UMCS

Rafał Dutkiewicz – Prezydent Miasta Wrocław w latach 2002-2018