W listopadzie przyszłego roku planowane jest zakończenie budowy wielofunkcyjnego, krytego lodowiska w Jeleniej Górze. Lodowisko będzie działań przez cały rok, ale latem jego użytkownicy zamienią łyżwy na rolki.

Prezydent Miasta Jerzy Łużniak podpisał umowę z wykonawcą na budowę wielofunkcyjnego, krytego lodowiska, które powstanie przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze. Wykonawca będzie miał czas na realizację projektu do listopada 2023 roku. Lodowisko będzie całoroczne i wielofunkcyjne. W okresie letnim będzie pełnić funkcję rolkowiska. Będzie również zorganizowany plac zabaw dla dzieci.

Lodowiska pełniące rolę w okresie wiosenno-letnim jako rolkowisko są w Tczewie , Rydzynie Chełmińskim, Ostrowie Wielkopolskim.

Nowy obiekt w Jeleniej Górze będzie składał się z hali namiotowej w której będzie znajdować się lodowisko, będzie posiadać wymiary około 25 m x 45 m i wysokośc 12 m. Od strony ulicy Kilińskiego przewidziana jest ściana murowana powiązana architektonicznie z budynkiem zaplecza.

Płyta lodowiska będzie miała 20 x 45 m w konstrukcji płyty betonowej mroźniczej (z możliwością wykorzystania jako płyty z przeznaczeniem do jazdy na rolkach). Tafla będzie mogła pomieścić od 80 do 100 osób. Hala zostanie również zaopatrzona w trybuny tymczasowe rozkładane przewidziane dla min. 28 osób.