30 stycznia br. rozpocznie się nowa edycja intensywnych kursów przygotowawczych dla ósmoklasistów i maturzystów. Kursy obejmą 25 godzin lekcyjnych z jednego przedmiotu i będą realizowane w formule 2x w tygodniu.

Ponieważ do egzaminów w maju pozostały już tylko 4 miesiące, Lecturus Spin-Off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Miasto poszerzają swoją ofertę o intensywne kursy dla młodzieży przygotowującej się do matury i egzaminów ósmoklasisty z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego.

Kursy są realizowane zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, z wykorzystaniem systemu najwyższej jakości technologicznej i na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, prowadzone przez certyfikowanych trenerów oświaty, najlepszych nauczycieli z całego kraju, laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online.

Fundacja Miasto wynegocjowała atrakcyjne opusty do -75% dla mieszkańców JST, które skorzystają z jej oferty. Warunkiem uzyskania ulgi jest podpisanie porozumienia z organizatorem kursów Lecturus Spin-Off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacją Miasto, a następnie poinformowanie o kursach swoich mieszkańców poprzez dziennik elektroniczny w szkołach, stronę www i media społecznościowe. Nabywcą są bezpośrednio mieszkańcy (młodzież, rodzice). Miasto zatem nie ponosi żadnych kosztów. Po podpisaniu porozumienia na stronie internetowej kursów https://sklep.lecturus.pl, zostaje uruchomiona ulga dla mieszkańców danej gminy lub powiatu (w praktyce po podaniu kodu pocztowego nabywca uzyskuje stosowną ulgę).

  Przypominamy, że istnieje również możliwość otrzymania bezpłatnych, pełnowartościowych kursów dla najbardziej potrzebujących uczniów (dzieci z ośrodków wychowawczych, uczniowie objęci pieczą zastępczą instytucjonalną i rodzinną). Część miast i gmin już skorzystała z tej możliwości! Do projektu przystąpiło jak dotąd prawie 50 miast i 5 powiatów, które poinformowały mieszkańców o nowych możliwościach dla swoich uczniów.

  Zachęcamy do nawiązania współpracy, ponieważ kursy ruszają już 30 stycznia. Oczywiście istnieje możliwość zawarcia porozumienia także w terminie późniejszym. Wówczas, jeśli mieszkańcy zdecydują się nabyć kursy już w trakcie ich trwania, będą mogli odtworzyć zajęcia w trybie VOD.

  Zwracamy uwagę, że w dalszym ciągu można skorzystać z dotychczasowej oferty kursów, składających się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) prowadzonych w formule online (1 x w tygodniu):

  • kursy rozpoczęły się w grudniu 2022r. - minione lekcje uczniowie będą mogli odtworzyć w trybie VOD
  • UWAGA! Od 15 stycznia cena podstawowa kursów (875,00 zł) zostanie obniżona o 10%, a od 30 stycznia nawet o 20%. Podpisanie porozumienia o współpracy gwarantuje tym samym jeszcze korzystniejsze warunki dla mieszkańców, odpowiednio od 15 stycznia zniżki do –77,5%, a od 30 stycznia do nawet -80% od ceny pierwotnej.

  - Skorzystanie z propozycji Fundacji Miasto to ogromna pomoc władz samorządowych i szansa dla dzieci na lepsze wyniki w nauce, to wyrównanie barier i poprawienie dostępności do wiedzy, jakiej do tej pory nie było w polskiej przestrzeni edukacji. Kursy prowadzone w formule online, bez konieczności dojazdu i przemieszczania się, mogą wzbogacić ofertę gminy – podkreśla Ryszard Grobelny, Prezes Fundacji Miasto.

  Więcej informacji na temat kursów oraz kampanii dla mieszkańców, a także zasad współpracy miast z Fundacją – na stronie www.fundacjamiasto.pl .

  LECTURUS Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego łączy doświadczenie najlepszej kadry, nowoczesne narzędzia nauki i komunikacji on-line sprawdzone podczas pandemii, powszechnie dostępne na smartfonie, laptopie czy komputerze. Partnerem Lecturus Sp. z o.o. jest fundusz inwestycyjny TISE SA Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, który tworzą instytucje zajmujące się finansowaniem projektów społecznych i etycznych. Lecturus jest twórcą i skutecznie wdraża od 2020 roku platformy nauczania on-line. Dowiedz się więcej na www.lecturus.pl